جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

روز مازندران در تقویم ملی کشور قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

روز مازندران در تقویم ملی کشور قرار گیرد

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، گفت: مردم ولایتمدار مازندران نخستین بار در تاریخ 14 آبان 243 هجری شمسی با جان و دل اسلام را از طریق تشییع پذیرفته‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه مردم ولایتمدار مازندران با تمسک به کلام وحی الهی و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حکومت علویان را پذیرفتند، افزود: مردم مازندران تا ظهور حضرت صاحب‌الزمان (عج) نیز ثابت قدم مانده و با پیروی و اطاعت از ولایت مطلقه فقیه افتخار شیعه واقعی بودن را در نسل‌های آینده خود تضمین می‌کنند.

علیزاده با بیان اینکه مردم در حفظ آیین‌های باستانی مازندران کوشا باشند، بیان کرد: باید فرهنگ غنی مازندران همچنان باقی بماند و نسل‌های آینده این استان به درستی از آنان بهره‌وری کنند.

وی تصریح کرد: 14 آبان‌ماه،روز تشکیل نخستین حکومت شیعی در جهان است که مازندرانی‌ها در این عرصه پیشگام بوده‌اند.

علیزاده با اشاره به اینکه نیاکان ما به استقبال حسن‌ابن زید رفته و او را به مازندران آوردند، یادآور شد: این کار برای حفظ جایگاه رفیع ولایت بود و پس از 14 قرن باید این ارزش و اعتبار را گرامی بداریم.

وی با اشاره به وجود یک‌هزار و 322 امامزاده در مازندران،بیان کرد: مازندران با توجه به داشتن این تعداد امامزاده رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه در تقویم کشور جای روز مازندران خالی است، ابراز داشت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید بر این موضوع حساسیت داشته باشند.

علیزاده تاکید کرد: 14 آبان روز مازندران باید در تقویم ملی ایران قرار گیرد.