جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

روز قدس، روز بیداری جهان اسلام است - نمایش محتوای خبر

 

 

روز قدس، روز بیداری جهان اسلام است

حجت الاسلام  عباسعلی ابراهیمی چهارشنبه شب در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: 34 سال از فراخوان رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) برای افشای ماهیت صیهونیسم می گذرد، اما همچنان شاهد جهانی شدن روز قدس به عنوان روز بیداری برای جهان اسلام هستیم.

وی اظهار داشت: روز قدس در حال حاضر در دنیا و در بین کشورهای جهان جایگاه خود را یافته است و جریان ضد صیهونیستی را تداوم بخشیده است.

او افزود: امام خمینی (ره) برای هماهنگ ساختن امت اسلامی در مخالفت با رژیم غاصب اسرائیل، جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند و هر ساله حرکت خود جوش مسلمانان جهان در این روز، خواب راحت را از چشم صهیونیست ها و استکبار می رباید.

ابراهیمی با بیان اینکه روز قدس امسال باید پیام آور وحدت باشد، گفتد: پس از موج بیداری اسلامی که می توانست فرصتی تاریخی برای مسلمانان در مواجهه با رژیم اشغالگر قدس فراهم کند، متاسفانه برخی تمایلات فرقه ای و ناتوانی ها در مدیریت تحولات در کنار شیطنت های مستمر جبهه غرب، اسرائیل و ارتجاع عربی، وحدت جهان اسلام را در راستای منافع رژیم صهیونیستی به خطر افکند.

دبیرشورای فرهنگ عمومی مازندران افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی اخیرا در خصوص مصر و وقایع دردناکی که این روزها در آن کشور اتفاق می افتند، بدرستی اشاره کردند که بیداری اسلامی در جامعه مصر بدرستی مدیریت نشد.

ابراهیمی گفت: مقام معظم رهبری روز قدس را روز تعیین کننده ای توصیف و اعلام کردند که روز قدس مخصوص ایران نیست، بلکه روز دنیای اسلام است.

وی با اشاره به اینکه در همه ناامنی هاو آشوب های منطقه و جهان دست پلید رژیم صهیونیستی آشکارا مشاهده می شود، افزود: وجود رژیم صهیونیستی برای امنیت جهان یک خطر محسوب می شود.

او تاکید کرد: مردم ایران اسلامی روز جمعه این هفته با فریاد زدن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، عزم و اراده جامعه بشری را برای رهایی سرزمین مقدس فلسطین از چنگال اشغالگران و جنایتکاران به نمایش خواهند گذاشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: اهالی فرهنگ و هنر مازندران نیز همپای سایر اقشار جامعه با حضور چشمگیر در راهپیمایی روز قدس به ندای رهبر کبیر خود حضرت امام خمینی(ره) و ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای لبیک گفته و به دفاع از ملت مظلوم فلسطین می پردازند.