جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

روز قدس، تنها روز فلسطین نیست بلکه روز اسلام است - نمایش محتوای خبر

 

 

روز قدس، تنها روز فلسطین نیست بلکه روز اسلام است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈ یوسف یوسف پور ˈ روز دوشنبه در جمع نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران در ساری افزود : ملت مسلمان ایران پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مساله آزاد سازی فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان هایش قرار داد و روز قدس را به روز فریاد کشیدن بر سر ستمکاران تاریخ تبدیل کرده است.

وی اظهار داشت : رژیم اسرائیل غاصب حدود 66 سال است که سرزمین بیت المقدس را غصب کرده و به فرموده امام (ره) این رژیم اشغالگر که با حمایت استکبار جهانی در سرزمین فلسطین و میان کشورهای اسلامی نفوذ کرده باید هر چه زودتر از صحفه روزگار محو گردد.

او افزود : اسرائیل غده سرطانی استکباری است که در خاورمیانه در قلب کشورهای اسلامی و در سرزمین مقدس فلسطین با حمایت پیر استعمارگر انگلیس شکل گرفت و با حمایت همه جانبه آمریکای جنایتکار سال هاست مردم مسلمان فلسطین و لبنان را ددمنشانه به خاک و خون کشیده است.

یوسف پور گفت : لازم است در روز جهانی قدس همه مسلمانان جهان اسلام برای حمایت و دفاع همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین در آخرین هفته از ماه مبارک رمضان در راهپیمایی ضداستکباری شرکت کرده و تنفر و انزجار خود را نسبت به رژیم غاصب اسرائیل و آمریکای جنایتکار اعلام کنند.

وی اضافه کرد : اگر مسلمانان نیرومند جهان ید واحده شوند و اختلاف عقیده و اختلاف مذهب را کنار بگذارند و برای دفاع از حریم اسلام، قرآن و کعبه که مشترک بین همه مسلمین عالم است‏ بکوشند، هرگز اجازه تجاوز کفار و منافقین را به حریم اسلام و مقدسات آن نخواهند داد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران همچنین به اهداف، راهبردهای کلان و عملیاتی و سیاست ها و برنامه های روز جهانی قدس در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت : نمایش وحدت و یکپارچکی جهان اسلام در موضوع قدس و فلسطین، حمایت و همراهی ملت ایران با آرمان قدس و مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار ایرانیان مسلمان و انقلابی علیه رژیم غاصب صهیونیستی از جمله این اهداف است.

وی محکومیت حمایت سطله گران و قدرت های شیطانی از رژیم غاصب صهیونیستی، تقبیح سکوت برخی کشورهای عربی و اسلامی در قبال جنایات رژیم غاصب اسرائیل و نمایان سازی پیوند بیداری اسلامی و آرمان آزادی قدس شریف را هم از دیگر اهداف و راهبردی های کلان و عملیاتی روز جهانی قدس در سال جاری معرفی کرد.

یوسف پور گفت : برجسته سازی رویکرد و راهبرد حضرت امام (ره) در طراحی و ابتکار روز جهانی قدس، تبیین دیدگاه های رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحقق آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف، معطوف سازی افکار عمومی جهان به نقشه جدید آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدان غربی در منطقه برای تضعیف مقاومت اسلامی و منحرف ساختن توجه آنان از مساله فلسطین از جمله راهبردهای کلان است.

وی جهانی سازی و فراگیر کردن اعتراض و خروش جهان اسلام و ملل آزاده و حق طلب علیه رژیم صهیونیستی و نظام سلطه، تبیین ابعاد اثرگذاری و نقش آفرینی سرنوشت ساز روز جهانی قدس در تضعیف، تزلزل و فروباشی رژیم صهیونیستی و برجسته سازی نقش و دستاوردهای پیروزمندانه مقاومت و ایستادگی ملت مظلوم فلسطین در برابر اسرائیل غاصب را هم از دیگر راهبردهای کلان عنوان کرد.

مراسم روز جهانی قدس روز سوم مرداد برگزار می شود.