جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

روزانه 20 تن زباله در شهرستان گلوگاه تولید می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

روزانه 20 تن زباله در شهرستان گلوگاه تولید می شود

به گزارش خبرنگار مهر، عبادالله پهلوان بعد از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: متاسفانه وجود زباله و انباشت آن در مناطق مختلف مازندران از معضلاتي است كه اين استان با آن دست به گريبان است كه اميدواريم معضل زباله شرق مازندران با راه اندازي كارخانه كمپوست مرتفع شود.

وي با اشاره به همكاري 5 شهرداري گلوگاه، بهشهر، نكا، خليل شهر و رستمكلا در ساخت و تجهيز كارخانه كمپوست شرق مازندران اظهار داشت: سهم شهرستان گلوگاه در اين كارخانه 11 درصد است كه با برنامه ريزي در حال انجام و تكميل است.

پهلوان گفت: سهم شهرداري گلوگاه در كمپوست شرق مازندران 200 ميليون تومان بوده است كه 50 ميليون تومان مصالح نيز در اين رابطه از ديگر موارد سهم آوري براي كمپوست شرق مازندران توسط شهرداري گلوگاه بود.

شهردار گلوگاه با بيان اينكه براساس برنامه ريزي انجام شده و اعلام  مسئولان فاز اول اين كارخانه در نيمه اول امسال به بهره برداري مي رسد افزود: تنها مشكل فعلي اين كارخانه خريد دستگاه هم زن(ويندرو) از خارج از كشور است كه در حال انجام است.

پهلوان در رابطه با رعايت بهداشت در سطح شهر گلوگاه گفت: براي ايجاد فضايي مناسب در شهر گلوگاه اقدام به نصب سطل زباله مكانيزه با اعتباري بالغ بر 300 ميليون ريال كرديم تا از انباشت زباله و ايجاد چهره ناشايست در شهر جلوگيري شود.

وي افزود: دفن فعلي زباله شهر گلوگاه 5 كيلومتر بعد از بهشت رضا اين شهر و خارج از بافت شهري است.