سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

روحیه ایستادگی خانواده‌های شهدا برای دشمن شکننده است - نمایش محتوای خبر

 

 

روحیه ایستادگی خانواده‌های شهدا برای دشمن شکننده است

امام جمعه نکا گفت: روحیه ایستادگی و متانت خانواده‌های شهدا، برگرفته از روحیه والای شهداست که برای دشمن خطرناک و شکننده است.

روحیه ایستادگی خانواده‌های شهدا برای دشمن شکننده است

به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لائینی در مراسم بزرگداشت دو شهید نکایی مدافع حرم شهید حسین مشتاقی و شهید سعید کمالی‌کفراتی در مصلای نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: دشمن از این همه ایستادگی، وقار و صبر خانواده‌های شهدا هراسان است و باید این استقامت تا همیشه ادامه داشته باشد.

محمدی‌لائینی افزود: روحیه ایستادگی و متانت خانواده‌های شهدا، برگرفته از روحیه والای شهداست که برای دشمن خطرناک و شکننده است.

وی با بیان اینکه شهرستان کوچکی همچون نکا چهار شهید مدافع حرم، شهید عبدالرحیم فیروزآبادی، محمدتقی سالخورده، حسین مشتاقی و سعید کمالی را تقدیم انقلاب و اسلام و اهل بیت (ع) کرده است، افزود: این مسأله بیانگر ولایت‌مداری مردم این خطه است که پای ارزش‌های این انقلاب همچون گذشته ایستاده‌اند.

امام جمعه نکا خاطرنشان کرد: ملت با شور و شعور ایران اسلامی در طول این مدت که میزبان شهدای مدافع حرم بوده‌ایم در کنار صبر و بردباری خانواده‌های شهدا، متانت فراوان داشتند و با حضور در صحنه وفاداری خود را به انقلاب نشان دادند که باید قدردان چنین مردمی باشیم.

این مسؤول تصریح کرد: از این ملت هوشیار، بیدار و همیشه در صحنه با توجه به دارا بودن پیشوایی همچون امام راحل و رهبری مقام معظم رهبری، انتظار دیگری نبود و به‌درستی در این چند مدت، علاقه خود را به نظام و اسلام به نمایش گذاشتند که این روحیه ایستادگی در جامعه در گرو همان روحیه شهدا از ابتدای انقلاب تاکنون است.

محمدی‌لائینی با بیان اینکه شهدا و خانواده‌های شهدا در حمایت از ولایت از هیچ تلاش فروگذار نبودند و با اطاعت از رهبری در میدان‌های مختلف نبرد حاضر شدند تا اسلام جهانی شده و به دنیا صادر شود، ادامه داد: خانواده‌های معظم شهدا همچون شهیدان عزیزشان، در ولایت ذوب شده‌اند و دارای روح بلندی هستند که آرامش و متانت آنان بسیار با شکوه و ستودنی است.

وی اضافه کرد: جامعه ایران اسلامی در طول این ماه‌ها نشان داد که تربیت فرزندان این مرزوبوم نه تنها برای دفاع از مرزهای داخلی بلکه برای دفاع از همه مرزهای اسلامی است و هر زمانی که رهبری اجازه جهاد دهند گوش به فرمان رهبری، آماده جان‌فشانی و دفاع از مرزهای اسلام در هر کجای این جهان پهناور هستند و ذره‌ای از ارزش‌ها و آرمان‌های خود فاصله نمی‌گیرند.

امام جمعه نکا با تاکید بر حفظ و دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و اسلام، گفت: دفاع از همه ارزش‌های اسلام و انقلاب وظیفه مهمی است که باید برای این منظور از نماز، حجاب، ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی دفاع کرده و توصیه‌های مختلفی برای ولایت، حجاب و عفاف، خانواده و ارزش‌ها داشته باشیم و در حریم اهل بیت (ع) قرار بگیریم و تبعیت از رهبری داشته باشیم تا مدافع حرم شویم.

*شهدا با خون خود، حیات دوباره به اسلام بخشیدند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نکا نیز اظهار کرد: شهدای مدافع حرم در خارج از مرزهای جغرافیایی برای اسلام در مقابل استکبار و دشمنان ایستادند تا اسلام در جهان با اقتدار و عزت همیشگی پایدار بماند و شهدا با خون خود، حیات دوباره به اسلام بخشیدند.

سید ابراهیم شریفی اظهار کرد: شهیدان حسین مشتاقی و سعید کمالی‌کفراتی از رزمندگان لشکر 25 کربلا اهل نکا بودند که در عملیات خان‌طومان سوریه به همراه 11 تن از شهدای دیگر به شهادت رسیدند که شهید کمالی اعزامی از سپاه میاندورود بوده است.

به گزارش فارس، شهید مدافع حرم حسین مشتاقی متولد 1364 و دارای دو فرزند دوقلوی دختر و پسر حدوداً دو ساله به نام‌های امیرمهدی و نازنین‌زهرا است.

شهید سعید کمالی سال 1364 در روستای کفرات هزار جریب نکا دیده به جهان گشود و دارای یک فرزند پسر به نام امیرمهدی است و برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) به‌طور داوطلبانه از سپاه ناحیه میاندورود به سوریه اعزام شد که در 16 اردیبهشت 95 طعم شیرین شهادت را نوشید.

به گزارش فارس، در درگیری‌های منطقه خان‌طومان سوریه، 13 تن از رزمندگان مازندرانی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که تنها پیکر پاک یک شهید مدافع حرم، شهید حبیب‌الله قنبری به وطن بازگشته و در بهشهر تشییع شده و اکنون شمار شهدای مازندرانی مدافع حرم به 30 تن رسیده است.