جهش تولید | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹

روحانی: نمایندگان، استان‌نگری را بر شهرستان‌نگری ترجیح دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

روحانی: نمایندگان، استان‌نگری را بر شهرستان‌نگری ترجیح دهند

حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: شهید مدرس نمونه بارز نماینده مجلس و وکیل واقعی مردم بود و با نداشتن ترس در سخت‌ترین شرایط علی‌رغم فشار دیکتاتوری رضاخان از حقوق مردم دفاع می‌کرد.

وی افزود: دشمن در کام مدرس زهر ریخت اما این شهید بزرگوار حاضر نشد دست از حق‌گویی بردارد.

روحانی با استناد به سخنان امام راحل که نمایندگان مجلس باید همانند مدرس باشند، بیان داشت: نماینده مجلس نباید در امواج به وجود آمده در جامعه سر تسلیم فرود آورد و رضای خدا و حقوق مردم را برای رای‌گیری در دوره آینده پایمال کند.

امام جمعه بابل اذعان داشت: از نمایندگان مجلس تقاضا داریم استان‌نگری را به منطقه و شهرستان‌نگری ترجیح دهند چرا که مازندران با محرومیت‌های زیادی مواجه هستند.

روحانی بیان داشت: در داخل استان برخی نمایندگان مازندران تنها به فکر منافع خود بوده و سعی می‌کنند از دست هم منافع را به نفع خود مصادره کنند که این امر جای بسی تاسف است.

وی با اشاره به اینکه میزان برخورداری بابل از امکانات رفاهی و عمرانی در مقایسه با سایر شهرهای مازندران بسیار کمتر است، بیان اشت: به دلیل کم‌لطفی برخی از مسئولان اجرایی بسیاری از نقاط شهرستان بابل از نعمت گاز برخوردار نیستند، برخی اهالی از روستاهای اطراف بابل گله دارند از اینکه روستاهای مجاور آنها که متعلق به شهر دیگری است از نعمت گاز برخوردار بوده اما روستاهای آنها محروم است.

روحانی تصریح کرد: اگر نمایندگان مجلس به جای منطقه‌نگری و جزیره‌نگری خدمات کل استان را پیگیری می‌کردند وضعیت مازندران این نبود.

امام جمعه بابل به برخی لوایح مطرح شده در مجلس اشاره و تصریح کرد: جای تعجب دارد طرح برخی لوایح و طرح‌های غیر اولویت‌دار وقت مجلس را می‌گیرد و به اولویت‌های اساسی مردم توجه نمی‌شود.

روحانی اظهار داشت: مگر عفاف و حجاب دارای اولویت و از مطالبات مردمی نیست، چرا مجلس قدرتمندانه این مطالبات را پیگیری نمی‌کند.