جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

روابط اقتصادی مازندران و آستراخان دیرینه است - نمایش محتوای خبر

 

 

روابط اقتصادی مازندران و آستراخان دیرینه است

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا عشریه در حاشیه سفر هیئت تجاری – سیاسی آستاراخان به استان مازندران گفت: به دلیل اهمیت روابط اقتصادی بین ایران و روسیه، این هیئت بیش از 50 نفره به استان مازندران سفر کردند.

وی با اشاره به اینکه تلاش هستیم تا حداکثر استفاده را از حضور این هیئت ببریم، گفت: توانمندیهای تولیدی و اقتصادی مازندران را بالا دانست و گفت: زیرساختهای صادراتی، امکانات موجود در استان، بندر امیرآباد، شرکت کاله و مرکز پرورش گل و گیاه مورد بازدید این هیئت قرار گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: بازدید از کارخانه ایران خودرو و صنایع چوب و کاغذ از دیگر بخش هایی بود که مورد بازدید قرار گرفته است.

عشریه گفت: در این سفر تفاهمنامه ای نیز امضا شده است و انشاء الله شاهد آن باشیم فعالان اقتصادی استان نیز به آستاراخان داشته باشند.

وی از آستاراخان به عنوان دروازه ورود با بازار 140 میلیون دلار روسیه برای مازندران است و انها تمایل بسیاری دارند که ارتباطی با فعالان اقتصادی داشته باشند و کالاهای خود را تامین کنند.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: بیشترین درخواست هیئت آستاراخان در زمینه سیمان، مرکبات و ... است و انشاء الله بتوانیم صادرات محصولات را به آستاراخان داشته باشیم.

عشریه یادآور شد: استان مازندران نیز هفته قبل در در اجلاسیه کشورهای حاشیه دریای خزر نیز شرکت کرد و توانمندیهای خود را برای کشورهای عضو اجلاسیه عرضه کرده است.

سفر دو روزه هیئت سیاسی - تجاری آستاراخان به مازندران از روز سه شنبه آغاز شده است.