جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

رنگ زندگی - نمایش محتوای صدا

 

 

رنگ زندگی

Loading the player...
رنگ زندگی

برنامه رنگ زندگی با ساختار مستند گزارشی و با هدف ترویج سبک زندگی ایرانی –اسلامی ، جمعه ها از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه ، به تهیه کنندگی مریم دلفانی ، از صدای مرکز مازندران پخش می شود.
خانواده مهم ترين خشت بناي اجتماع است و اگرخانواده سالم، متعالي و استوار باشد مي توان به داشتن جامعه اي سالم، متعالي و استوار اميدوار بود. خانواده ركن طبيعي و اساس اجتماع و واحد بنيادي جامعه اسلامي است و درحفظ و گسترش قدرت ملي نقش مؤثري ايفا مي كند.
    از بدو خلقت و آغاز پيدايش انسان بر روي كره خاكي، همواره زنان و مردان با تشكيل كانوني به نام خانواده، عمري را در كنار يكديگرگذرانيده و فرزنداني در دامان پر مهر خويش پرورانده و از اين جهان رخت بر بسته اند. خانواده يك واحد اجتماعي است كه هدف از آن در نگاه قرآن، تامين سلامت رواني براي سه دسته است: زن و شوهر، پدر و مادر و فرزندان. همچنين هدف، ايجاد آمادگي براي برخورد و رويارويي با پديده هاي اجتماعي است . در قرآن مي خوانيم:
    « والذين يقولون ربّنا هب لنا من ازواجنا قرّه اعين و اجعلنا للمتقين إماماً؛
    و كساني كه مي گويند: «خداي ما، ما را از همسرانمان نور چشمان ببخش و ما را رهبر پرهيزكاران گردان. » اين آيه بر اهميت خانواده و پيش آهنگي آن در تشكيل جامعه نمونه انساني اشاره دارد، همچنان كه پيوندهاي سالم و درخشان خانوادگي را ايده آل پرهيزكاران معرفي مي كند. كوشش مصلحان جامعه- مخصوصاً پيامبران الهي- اين بوده است كه نظام خانواده، يك نظام مستحكم و پايدار باقي بماند و هيچ عاملي نتواند اين كانون سعادت و اجتماع كوچك را متلاشي كند.
اگر بخواهیم با نگاهی دقیق یک خانواده موفق را ترسیم کنیم، شاید شاخصه های متعددی را بتوان برای خانواده موفق بیان کرد، در آیه 21 سوره روم سه شاخصه خانواده و زندگی موفق را بیان کرده است «وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکمْ مِنْ أَنْفُسِکمْ أَزْواجاً لِتَ سْکنُوا إِلَیها وَ جَعَلَ بَینَکمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فی ذلِک لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یتَفَکرُون » آرامش، مودت، رحمت، سه شاخصه خانواده موفق از نگاه قرآن است و به عبارتی این ویژگی های سه گانه نماد خانواده قرآنی است.
در روایات پیامبر و اهل بیت(ع) در تبیین خانواده موفق به نکات مهمی اشاره شده وخانواده ای را موفق می دانند که زن و مرد هر کدام در جایگاه خود و زن نقش آفرینی داشته باشند.
این برنامه با آیتمهایی چون: گزارش های مستند-کارشناس-موسیقی و ...  با هدف الگو سازی ،به معرفی خانواده ها و سوژه هایی که به موفقیت دست یافته اند، می پردازد.
 

 

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده و اجرا:مریم دلفانی
گزارش:هدا روشن بخش-محمد امینی
نویسنده:مریم دلفانی
صدابرداران:رقیه محسن تبار،سامی یوسفی،حق شناس،اوشیب نتاج،میرقربان نژاد،نژاد احمدجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام و خسته نباشد به شما تهیه کننده محترم... شهناز رفیقی ۱۳۹۴/۱۱/۲۹ ۰۸:۵۵

شهناز رفیقی
با سلام و خسته نباشد به شما تهیه کننده محترم برنامه شما بسیار آموزنده بوده مخصوصا زوج های جوان
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۲۹ ۰۸:۵۵

پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو