جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

رمضان ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است - نمایش محتوای خبر

 

 

رمضان ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است

به گزارش ایرنا ، آیت الله ˈنورالله طبرسیˈ و ˈسیدعلی اکبر طاهاییˈ روز دوشنبه در آستانه ماه مبارک رمضان در پیام مشترکی افزودند: ماه مبارک رمضان فرصتی مغتنم برای دعا و نیایش و شب زنده داری است که عشق ملکوتی و اُُنس با محبوب جاودانه را پدید می آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می ریزد.

این پیام مشترک می افزاید: رمضان ماه تقویت اراده و آزادی از زنجیرهای درونی است و این آرمان مقدس در پرتو ˈروزه داریˈ دست یافتی است.

در ادامه این پیام امده است: ای مردم در ماه مبارک رمضان درهای بهشت به روی شما باز شده است و از خداوند متعال بخواهید که این در را بر شما نبندد ، حریم دل را بیارایید و آغوش باز کنید که ایام عاشقی رسید ، همنشینی با سحر و هم آوایی با افطار روح را می پالاید و جسم را به شمیم بهشت می آراید.

مسوولان ارشد مازندران در این پیام مشترک نوشتند: سلام بر ماه مبارک رمضان، بهار سالکان الی الله، ماهی که چراغ اعمال ما را به فروغ ابدی روشنی می دهد و غنچه های عشق و معرفت درآن شکوفا می شود.

آیت الله طبرسی و طاهایی گفتند: پرتو خورشید درخشان ماه رمضان، سلطه عادت ها و غریزه ها بر زندگی انسان را کاهش می دهد ، غفلت ها زدوده می شود و در این ماه موانع خودسازی کاهش و اخوت دینی و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می شود و

تلاوت قرآن و رعایت تقوا، زمینه تعالی و بازگشت به فطرت الهی و زندگی عالی انسان را فراهم می سازد.

این پیام مشترک می افزاید: مومنان در این ماه عزیز در رفتار و سخنان خود همنوعانمان را به رحمت و لطف خداوند امیدوار می کنند و بیش از پیش به خودسازی و تقوی الهی می پردازند، چرا که اساس برنامه های زندگی در اسلام رعایت تقوا و توصیه دیگران به آن است.

نماینده ولی فقیه در مازندران و استاندار در این پیام نوشتند: شب های قدر، فرصت مغتنمی برای مسلمانان و دین داران برای حضور پرشور در مساجد و تکایا و شرکت در مراسم تلاوت و تفسیر قرآن و انس با این کتاب انسان ساز و همچنین فرصتی بزرگ برای جوانان مومن و صاحب معرفت برای برخورداری از این فضای معنوی و قدسی است.

آیت الله ظبرسی و طاهایی گفتند: به طور حتم در ضیافت خداوند سبحان، علما و مبلغان از این فرصت گرانقدر برای پیام رسانی و نشر معارف اهل بیت(ع) استفاده خواهند کرد و جوانان نیز در این ماه با تقرب به درگاه خالق یکتا، تقویت اراده و روحیه مبارزه با هوای نفس با سعی، صبر، شکیبایی و اطاعت از دستورات الهی، رضایت پروردگار را جلب می کنند.

مسوولان ارشد مازندران در این پیام نوشتند: رجاء واثق داریم مازندرانی های مومن در این فرصت بزرگ با روزه داری خالصانه خود از فیوضات انجام فرایض الهی استفاده کرده و با دعا و نیایش، صله رحم، احترام به بزرگ ترها، عطوفت و مهربانی نسبت به کودکان، بیش از پیش زمینه نزول رحمت و برکات الهی را، فراهم خواهند ساخت.