سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

رمز مقاومت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

رمز مقاومت

تهیه کننده:رقیه احمدزاده عالمی
مجری:محمد محمد خانی
تصویرداران:علی اعظم جعفر نژاد قمی-جواد مظفری
نورپرداز:علی اعظم جعفر نژاد قمی
صدابردار:حسین شاهی
تدوینگر:علیرضا احمدی-جواد مظفری
دستیار تهیه:مریم آشتینه
گرافیک:جواد مظفری
نویسندگان:محمد محمد خانی-رقیه احمد زاده عالمی

 

انقلاب اسلامی را باید سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران، منطقه، جهان اسلام و جهان غیراسلام دانست. رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) از انقلاب اسلامی با عناوینی چون «معجزه قرن» و «انفجار نور» یاد کرده و همین کلمات برای توصیف عظمت و بزرگی انقلاب اسلامی کفایت می‌کند. دهه فجر و فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت مغتنمی برای بازخوانی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در حوزه‌های گوناگون می‌باشد

انقلاب اسلامی ایران، پدیده ای بی همتا بود که از پیش، تحلیلی برای آن وجود نداشت و حتی مبانی و مقدمات شناخت آن از اندیشه های جدید، غایب بود
این انقلاب، تنها تحولی در جامعه و نظام سیاسی و اقتصادی آن نیست، بلکه دگرگونی در کیفیت حیات فردی و اجتماعی، اصلی ترین شاخص انقلاب اسلامی است که با گشودن راه هدایت و ایجاد معرفت متعالی و راستین، صورت واقعی خود را می یابد و می بالد.
انقلاب اسلامی، نمودار اندیشه ای معنوی است که می تواند رنجوری و ناتوانی علم و تکنولوژی را در ساختن تمدن طلایی برای انسانها بر طرف کند. اندیشه معنوی و پاکی که از طریق انقلاب اسلامی در قلب تاریخ رسوخ کرد، منظری سبز و روشن به روی حیات بشری گشود که در چشم انداز آن، ظهور منجی جهانی، بسیار نزدیک به چشم می آید.
رمز مقاومت ،برنامه ای مستند گزارشی است که با سفر به شهرستانهای مختلف ،ضمن بیان عملکردها،پروژه ها و دستاوردهای انقلابی و معرفی شهدای انقلاب،فعالان انقلابی و گفتگو با برخی نخبگان هر شهرستان ، نگاهی اجمالی به رشد و پویایی و بالندگی استان در عرصه های مختلف دارد.

سال تولید: 1397