جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

رقابت‌های کورس سوارکاری مازندران در آمل آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

رقابت‌های کورس سوارکاری مازندران در آمل آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، رقابت کورس اسب‌دوانی و سوارکاری مازندران بعد از ظهر امروز با سوارکارانی از شهرهای مختلف استان در شهرستان آمل آغاز به کار کرد.

رئیس هیئت سوارکاری آمل در حاشیه برگزاری این مسابقات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل بیان داشت: این رقابت‌ها به مناسبت نیمه‌شعبان و ولادت امام زمان(عج) برگزار شد.

مهدی عمرانی با اعلام اینکه تاکنون در مازندران برگزاری مسابقات اسب‌دوانی را کمتر مشاهده کردیم، گفت: این رقابت‌ها با استقبال پرشور و کم‌نظیر مردم و مسئولان در منطقه قجرمحله بلوار طالب آملی آغاز شد.

وی با تاکید اینکه فراخوان این مسابقه به ادارات ورزش و جوانان و هیئت‌های سوارکاری شهرهای مازندران ارسال شد، گفت: بیش از 20 سوارکار به همراه اسب‌شان از شهرهای مختلف مازندران در گروه‌های مختلف با یکدیگر رقابت می‌کنند.

این مسئول عنوان کرد: این مسابقات با همت اداره ورزش و جوانان آمل، هیئت ورزش سوارکاری و اسب‌دوانی استان مازندران و شهرستان آمل و باشگاه آکادمیک سوارکاری کاسپین دنبال شد.

رئیس هیئت سوارکاری آمل با اعلام اینکه از سال گذشته آموزش تخصصی سوارکاری نیز در این شهرستان انجام می‌شود، متذکر شد: این آموزش‌ها در رشته‌های کورس، پرش و درساژ زیر نظر نعلبند از مدرسان و اساتید بین‌المللی سوارکاری، افشاری نایب قهرمان مسابقات سوارکاری کشور و یک مربی مختص بانوان در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان دنبال می‌شود.