جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

رفع کمی فضای شرکتهای دانش بنیان مازندران با تامین زمین 12هکتاری - نمایش محتوای خبر

 

 

رفع کمی فضای شرکتهای دانش بنیان مازندران با تامین زمین 12هکتاری

رییس پارک علم و فناوری مازندران از تامین زمین 12 هکتاری برای استقرار شرکت های دانش بنیان این پارک خبرداد و گفت: با تامین این زمین مشکل اصلی این مجموعه برطرف می شود .

رفع کمی فضای شرکتهای دانش بنیان مازندران با تامین زمین 12هکتاری

علی معتمدزادگان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : این زمین که در جویبار قرار دارد با توافق مرکز تحقیقات کشاورزی مازندران به پارک علم و فناوری واگذار می شود .
وی کمبود فضا را یکی از مشکلات مهم پارک علم و فناوری مازندران برشمرد و ادامه داد : هم اکنون بیش از 80 شرکت دانش بنیان در ساختمانی با زیر بنایی حدود دو هزار متر مربعی فعالیت می کنند .
رییس پارک علم و فناوری مازندران گفت : این فضای محدود و اندک جوابگوی فعالیت های کارگاهی وتحقیقاتی شرکت های دانش بنیان نیست و به همین منظور نیاز به تامین زمین برای استقرارپارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان بود .
وی خاطرنشان کرد که شرکت های دانش بنیان که متشکل از محققان علمی است برای انجام امور تحقیقات خود به فضای کارگاهی و آزمایشگاهی نیاز دارند .
معتمدزادگان گفت : هم اکنون شرکت های دانش بنیان مازندران مستقر در فضای پارک علم وفناوری ، آزمایشگاه و کارگاه های کوچکی دارند .
وی ابراز امیدواری کرد که با واگذاری زمین 12 هکتاری جویبار به پارک علم و فناوری مازندران ،شرکتهای دانش بنیان از مضیقه فضا و مکان خارج شوند .
پارک علم و فناوری مازندران از سال 1389 فعالیت خود را در ساری آغاز کرد و هم اکنون از 150 شرکت دانش بنیان ، 85 شرکت در این پارک مستقر هستند .