رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

رفع کمبود آب شرب ساری با تزریق آب از سد شهید رجایی - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رفع کمبود آب شرب ساری با تزریق آب از سد شهید رجایی

رفع کمبود آب شرب ساری با تزریق آب از سد شهید رجایی


رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری گفت: کمبود آب‌شرب در ساری با تزریق آب سد شهید رجایی برطرف می‌شود.

رفع کمبود آب شرب ساری با تزریق آب از سد شهید رجایی

مهدی لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به اینکه اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری 73 هزار مشترک دارد که با 137 هزار واحد و با 27 حلقه چاه با دبی یک‏‎هزار و 250 لیتر در ثانیه به مردم خدمات می‌دهد، اظهار کرد: اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری دارای دو مخزن زمینی با ظرفیت 45 هزار متر مکعب و پنج مخزن هوایی با ظرفیت 5 هزار متر مکعب است.

وی با بیان اینکه طول شبکه‌های شهری برای تامین آب شرب مورد نیاز مشترکان 800 کیلومتر است، افزود: حدود 70 کیلومتر نیز خط انتقال آب شرب در این زمینه فعال است.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری با اشاره به کمبود آب شرب ساری بیان کرد: با توجه به رشد جمعیت در سال‌های اخیر و کاهش بارندگی و حفر نشدن چاه‌های مورد نیاز، در حال حاضر با کمبود آب مواجه هستیم.

وی درباره اقدامات این اداره برای رفع کمبود آب شرب مورد نیاز مشترکان تصریح کرد: مقرر شده با همکاری آب منطقه‌ای مازندران در چند مرحله آب سد شهید رجایی به مخازن آب شرب شهری ساری تزریق شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری با بیان اینکه در مرحله نخست، تزریق آب در تیرماه معادل 500 لیتر در ثانیه انجام می‌شود، ادامه داد: برای بهبود وضعیت فاضلاب چهار مدول تصفیه‌خانه برای ساری طراحی شد که یک مدول در حال بهره‌برداری و یکی نیز در حال اجرا است.

این مسئول با بیان اینکه ظرفیت هر مدول برای 100 هزار نفر از شهروندان ساروی است، خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش داشتن فصل گرما و افت و محدودیت سفره‌های آب زیرزمینی، شهروندان در مصرف آب شرب و شست‎وشوی خانگی صرفه‌جویی کنند.

وی همچنین به موقع پرداخت نکردن قبوض آب توسط شهروندان، را مانعی در ارائه به موقع خدمات عنوان کرد.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری با اشاره به فرسودگی شبکه‌های آب شرب شهری با توجه به قدمت آن‌ها و محدودیت منابع بیان کرد: شهروندان مشکلات حوزه آب و فاضلاب را با شماره 122 اعلام کنند تا برای ترمیم آن اقدام شود.

لطفی درباره عدم رسیدگی به موقع برای ترمیم یا شکستگی لوله‌های آب اظهار کرد: پیمانکاران و همکاران این اداره به صورت شبانه‌روزی برای رفع مشکلات احتمالی آمادگی دارند، ولی در نقاط حساس شهر نیاز به اخذ مجوز از نهاد مربوطه است.

رئیس آب و فاضلاب شهرستان ساری، افزود: در مواردی که نیاز به اخذ مجوز نیست اگر کوتاهی از سوی همکاران یا پیمانکاران صورت گرفت باید پیگیری شود.

وی در پایان درباره واگذاری انشعاب آب شرب ساری گفت: این اقدام منوط به ارائه پروانه ساخت یا کمیسیون ماده 100 از سوی شهرداری و ارائه کمیسیون 99 از سوی بخشداری‌ها است که باید شهروندان به این مورد توجه کنند.