جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

رفع نیازهای معلمان باید در اولویت قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

رفع نیازهای معلمان باید در اولویت قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، حجت‌الاسلام محمد مهدی راشدی نوری در مراسم تجلیل از مقام معلمان شهرستان چالوس اظهار داشت: فرهنگیان و متولیان بحث آموزش و پرورش از جایگاه والایی در ایران اسلامی برخوردارند و تکریم این قشر بر همگان واجب است.

وی با تأکید بر اینکه رفع نیازهای معلمان باید در اولویت قرار گیرد، افزود: باید با تأمین حداقل نیازهای این قشر به پیشبرد اهداف عالی آنان در جامعه کمک کرد.

راشدی اذعان داشت: در تمام جوامع، معلمان از ارزش و منزلت والایی برخوردارند، زیرا آموزش و پرورش به عنوان پایه‌گذار نیروی انسانی متخصص و کارآمد آینده کشور محسوب می‌شود.

امام جمعه چالوس به بررسی جایگاه معلم در دین مبین اسلام پرداخت و افزود: پیامبر اکرم (ص) خود معلم بشر بوده‌اند و همه انبیای الهی نشان معلمی را بر سینه خود دارند.

وی خاطر نشان کرد: معلمی شغل انبیاست و معلمان باید افتخار کنند که در چنین جایگاهی قرار گرفته‌اند.

راشدی فرهنگ و آداب و رسوم جوامع را از دلایل سعادت و پیشرفت و یا ذلت و بدبختی هر جامعه‌ای عنوان کرد و گفت: اگر به‌دنبال جامعه‌ای پیشرفته و سربلند هستیم باید بدانیم که خشت اول این بنای عظیم معلمان و فرهنگیان هستند.

وی انتقال علم به افراد را مهم‌ترین خصلت مثبت معلمان برشمرد و گفت: زکات علم و دانایی انتقال و انتشار آن به دیگران است تا آنان را به‌خوب و بد جامعه آگاه کنند.

امام جمعه چالوس به خودشناسی انسان‌ها تأکید کرد و اذعان داشت: معلمان آمده‌اند تا انسان‌ها را به اسرار و شگفتی‌های عالم هستی و شگفتی‌های وجود خود آگاه سازند.

وی افزود: اگر هدف از خلقت انسان معرفت است، هدف از تعلیم و تربیت نیز آگاهی بخشیدن و شناخت افراد نسبت به‌خود است که توسط معلمان محقق می‌شود.

راشدی با بیان اینکه در شهرستان‌ چالوس ظرفیت‌های خوبی به‌دست معلمان ایجاد شده است خاطرنشان کرد: امیدواریم همه دانش‌آموزان و دانشجویانی که در کلاس درس شما درس می‌آموزند الگوهایی برای جوانان سایر شهرها و استان‌های کشور در عرصه‌های مختلف علمی شوند.