رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

رفع معضل زباله مازندران یکی از اولویت های سفر هیات دولت به مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

رفع معضل زباله مازندران یکی از اولویت های سفر هیات دولت به مازندران

مدیرکل امور شهری استانداری مازندران گفت: اراده بسیار قوی برای حل موضوع زباله در استان مازندران وجود دارد و یکی از اولویت های سفر نیز بحث زباله استان مازندران و رفع معضل زباله مازندران است.

رفع معضل زباله مازندران یکی از اولویت های سفر هیات دولت به مازندران

به گزارش ایرنا، سید محمد محمدی تاکامی، دوشنبه شب در آیین افتتاح کارخانه کمپوست بهشهر با حضور معصومه ابتکار رییس سازمان محیط زیست کشورافزود: استان مازندران روزانه 3هزار و 100 تن تولید زباله دارد که یکهزار و 700 تن آن زباله شهری و مابقی از زباله روستایی است.
وی اظهار کرد: در طرح جامع پیگیر طرح جامع پسماند برای 9 ناحیه استان هستیم که در بسیاری از این ناحیه ها طرح هایی پیش بینی شده است که شامل کمپوست و زباله سوز است و اولین شهری که طرح کمپوست در آن به بهره برداری رسید بهشهر است که با افتتاح آن زباله های شهرهای نکا، بهشهر، گلوگاه، خلیل شهر و رستمکلا جمع آوری و مدیریت می شود.
مدیر کل امور شهری استانداری مازندران با بیان اینکه احداث ریجکت سوز در بهشهر از نیازهای مهم و ضروری است اظهارامیدواری کرد که به زودی با تخصیص اعتبارات مناسب عملیاتی شود که تا آن زمان می توان بخشی از ریجکتی ها را به ساری منتقل کرد.
محمدی تاکامی ادامه داد: مازندران به دلیل اقلیم خاص و بالا بودن سطح آب، دفن زباله در جنگل، کوهستان و دریا را با مشکل مواجه کرده است چرا که شیرابه ها به آبهای زیرزمینی نفوذ و موجب آلودگی آب و مزارع شده و خاک را با دفن زباله و هوا را با سوختن آلوده می کند.
مدیر کل امور شهری استانداری مازندران افزود: حضور مسافران و گردشگران زباله را در زمان های پیک مسافر تا دو برابر افزایش می دهد و به رفع معضل زباله در استان مازندران باید با نگاه ملی توجه شود و با مدیریت استانی این موضوع حل شود.