جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

رفع بسیاری از مشکلات جامعه با تمسک به قرآن - نمایش محتوای خبر

 

 

رفع بسیاری از مشکلات جامعه با تمسک به قرآن

نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: تمسک به قرآن سبب رفع بسیاری از مشکلات و نارسایی‌ها در جامعه می‌شود.

رفع بسیاری از مشکلات جامعه با تمسک به قرآن

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی ظهر امروز در دیدار برگزارکنندگان مراسم هفته قرآنی استان با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار کرد: برگزاری هفته قرآنی بسیار امری مقدس، نورانی، لازم و بسیار برجسته بوده و برای هشت استان کشور که این برنامه را برگزار می‌کنند، افتخاری بسیار بزرگی است.

وی تصریح کرد: اهمیت برگزاری مراسم قرآنی در وصیت‌نامه امام راحل نیز به خوبی مشخص شد به گونه‌ای که رهبر کبیر انقلاب به مسئله توجه به قرآن و عترت تأکید داشتند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم انقلاب اسلامی را به خوبی کالبدشکافی کنیم باید به دنبال مقوله مقدس قرآن و عترت باشیم که پیامبر(ص) نیز به این موضوع نیز تأکید داشتند.

طبرسی تصریح کرد: اساس زندگی ما نیز باید بر مبنای حدیث ثقلین باشد، یعنی راه سعادت ما در توجه به این موضوع است، همچنین برخی‌ها قرآن منهای عترت را پیگیری کردند که از کنار آنها افرادی مانند بنی‌امیه و بنی‌عباس به وجود آمد.

وی با بیان اینکه تمسک به قرآن باعث رفع بسیاری از مشکلات و نارسایی‌ها در جامعه می‌شود، افزود: پیامبر قرآن و عترت را قرار داد که بشر خط و مشی زندگی خویش را در تمسک به این دو گوهر الهی جست‌وجو کنند.

این مسئول با اعلام اینکه قرآن آیات سیاسی و اقتصادی زیادی دارد، یادآور شد: این موضوعات باید از قرآن استخراج و نسبت به عملیاتی کردن آن نیز اقدام شود، یعنی باید مسائل نوینی که بشر با آن درگیر است را از قرآن استخراج کرد و برای رفع مشکلات بشر در اختیار قرار داد.

امام جمعه ساری با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از حاکمان جامعه اسلامی از احکام قرآن فاصله گرفتند، گفت: اینها افرادی فاسق هستند که رفتار و کردار آنها با قرآن و عترت زاویه بسیار شدید دارد بسیاری از حاکمان کشورهای اسلامی از نظر قرآن محکوم و مجرم هستند.

وی بیان کرد: مسائل قرآن و سبک زندگی، قرآن و اقتصاد، قرآن و سیاست، قرآن و حجاب، قرآن و طلاق و اعتیاد نیز توسط قرآن‌پژوهان باید مورد توجه قرار گیرد و نیاز امروز بوده که باید به آن توجه کرد.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران تأکید کرد: مطرح کردن هفته قرآن لازمه دنیا امروز است که برگزاری هفته قرآنی در هشت استان کشور اقدام بسیار خوبی بوده که نیاز است این برنامه جامع و کامل‌تر پیگیری شود.

وی گفت: قرآن برای بشر هم قانون ارائه داد و هم مجری معرفی کرد، مجری قرآن امام معصوم(ع) در زمان حضور و در زمان غیبت نیز توسط فردی عادل، فقیه و آگاه به شرایط زمان است که افراد پاکان و پاکیزه باید در وادی قرآن وارد شوند.