جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

رضایت ناشران در نمایشگاه کتاب جلب شود - نمایش محتوای خبر

 

 

رضایت ناشران در نمایشگاه کتاب جلب شود

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به اینکه امیدواریم ناشران از حضور در نمایشگاه رضایت خاطر داشته باشند، گفت: فضا باید به گونه‌ای فراهم شود که ناشران راغب به حضور در نمایشگاه کتاب باشند.

رضایت ناشران در نمایشگاه کتاب جلب شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه سراسری و بین‌المللی کتاب در ساری اظهار کرد: ارتقای نمایشگاه کتاب مازندران از سراسری به بین‌المللی، اقدام مبارکی است و می‌تواند به گسترش فرهنگ مطالعه کمک کند.

وی با اشاره به اینکه کتاب در مکتب اسلام جایگاه خاص دارد، افزود: کتاب در هیچ دین و تمدن و جامعه‌ای به اندازه اسلام جایگاه ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه نخستین حرکت پیامبر (ص) از کتاب شروع شد، گفت: پیامبر در جامعه به دور از فرهنگ، مردم را به خواندن فراخواند.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه کتاب جایگاهی دارد که مورد تاکید ائمه اطهار (ع) است، تصریح کرد: تفریح و فراغت علما و دانشمندان با کتاب است.

طبرسی با بیان اینکه همه باید کتاب بخوانیم، ادامه داد: امام راحل روزانه 12 ساعت مطالعه می‌کردند و ما که به تاسی از این بزرگواران دم می‌زنیم و باید کتاب‌خوانی را از امام راحل و مقام معظم رهبری بیاموزیم.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم ناشران از حضور در نمایشگاه رضایت خاطر داشته باشند، خاطرنشان کرد: فضا باید به‌گونه‌ای فراهم شود که ناشران راغب به حضور در نمایشگاه کتاب باشند به ویژه اینکه امسال ناشران خارجی هم حضور دارند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه باید از طریق برگزاری نمایشگاه کتاب، نسبت به انتقال فرهنگ اقدام کنیم، اظهار کرد: وقتی در نمایشگاه مهمان خارجی داریم باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که دفعات بعدی هم در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه برای اقلام خوراکی تبلیغات بسیاری صورت می‌گیرد و برای کتاب هم باید تبلیغات بیشتری داشته باشیم، افزود: باید کتاب را که تمدن‌ساز و مسیر آموزش است در جامعه بیشتر گسترش دهیم.

طبرسی با بیان اینکه از برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب تشکر می‌کنم و تذکر می‌دهم که بیشتر کتاب بخوانیم، ادامه داد: از صاحب این مرکز که نمایشگاه کتاب در آن برگزار می‌شود هم قدردانی می‌کنیم که این مرکز را چندین سال برای برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت رایگان در اختیار ما گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه این مرکز از ویژگی‌هایی برخوردار است، گفت: اما باید برای برگزاری نمایشگاه، مرکز فرهنگی مناسب داشته باشیم و جامعیت مرکز استان در این زمینه حفظ شود.