جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

رشد 6 درصدی صادرات محصولات کشاورزی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 6 درصدی صادرات محصولات کشاورزی مازندران

دلاور حیدرپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته از طریق اداره کل گمرکات مازندران در چهار ماه امسال حدود 53 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش 72 میلیون و 971 هزار و 504 دلار از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شده‌است.

وی افزود: این میزان محصولات کشاورزی صادر شده به خارج از کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی 6 درصد و از لحاظ ارزشی 5.9 درصد رشد داشته ‌است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان ‌داشت: بیشترین محصولات کشاورزی صادر شده استان شامل مرکبات،کیوی، گل و گیاه، پیاز، سیب درختی و فرآورده‌های لبنی بوده ‌است.

حیدرپور افزایش سطح مهارت و تخصص صادرکنندگان، کیفیت مطلوب، بسته‌بندی مناسب، افزایش توان بازاریابی، ثبات ارزش ارز، اعزام و پذیرش هیئت‌های تجاری و بازاریابی برای تقویت فعالیت‌های تجاری با کشورهای هدف و برگزاری نمایشگاه‌های خارجی در کشورهای هدف را از دلایل افزایش صادرات محصولات کشاورزی مازندران دانست.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای هدف صادرات محصولات کشاورزی مازندران شامل عراق، ترکمنستان، روسیه، آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان هستند.