سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

رشد 47 درصد داد و ستد سهام در بورس مازندرن - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 47 درصد داد و ستد سهام در بورس مازندرن

بورس منطقه ای مازندران با ثبت رشد 47 درصدی داد و ستد سهام هفته سوم بهمن را به پایان برد.

رشد 47 درصد داد و ستد سهام در بورس مازندرن

به گزارش خبرنگار ایرنا ، تالارهای بورس منطقه ای مازندران در هفته منتهی به بیست و دوم بهمن شاهد معامله 193 میلیون و 677 هزار و 942 سهم به ارزش 357 میلیارد ریال بود.
ارزش سهام داد و ستد شده در بورس مازندران هم این هفته نسبت به هفته دوم بهمن رشد 52 درصدی را نشان می دهد.
فعالان بازار بورس در مازندران هفته دوم بهمن 131 میلیون و 111 هزار و 441 سهم به ارزش 238 میلیارد ریال معامله کرده بودند .
بر اساس گزارش تالار بورس منطقه ای مازندران این هفته در مجموع 54 درصد از سهام داد و ستد شده مربوط به خرید و 46 درصد هم مربوط به فروش بود.
همچنین در هفته سوم بهمن فعالان بازار بورس در مازندران بیشتر به سهام بانک ملت ، تجارت ، ایران خودرو دیزل ، سایپا و بانک دی تمایل نشان دادند.
هفته پیش نیز سهام همین شرکت ها در بورس مازندران مورد توجه بود با این تفاوت که در هفته جاری سایپا جای زامیاد را گرفت .
بهمن ماه تا اینجا طلائی ترین دوره زمانی برای فعالان بورس مازندران در سال جاری بود به گونه ای که هم تعداد و هم ارزش سهام معامله شده در هفته سوم نسبت به هفته اول تقریبا 100 درصد افزایش نشان می دهد.
سهامداران مازندرانی هفته اول بهمن در مجموع 98 میلیون و 70 هزار و 492 سهم به ارزش بیش از 177 میلیارد ریال را داد و ستد کرده بودند.
آغاز اجرایی شدن برجام مهم ترین علت صعودی شدن داد و ستد سهام و همچنین افزایش شاخص کل در بازار بورس ایران و به تبع آن تالارهای بورس مازندران بود که بیش از همه نتیجه خود را در اقبال سهامداران به خرید و فروش سهام بانکی ها و خودرویی ها نشان داده است .