سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

رشد 34 درصدی بودجه عمرانی مازندران در سال 95 - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 34 درصدی بودجه عمرانی مازندران در سال 95

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت : بودجه عمرانی سال 95 این استان در مقایسه با سال گذشته (94) بیش از 34 درصد رشد یافت.

رشد 34 درصدی بودجه عمرانی مازندران در سال 95

ایرج ولیپور پنجشنبه درنشست شورای برنامه ریزی مازندران میزان اعتبار عمرانی استانی این خطه شمال کشور را سه هزار و 10 میلیارد ریال اعلام کرد که این اعتبار در سال گذشته (94) دو هزار و 240 میلیارد ریال بود.
به گفته وی میزان افزایش اعتبارتملک و دارایی مازندران درسال گذشته حدود چهاردرصد از میانگین کشوری رشد داشته است.
وی اضافه کرد : این استان با داشتن 4.1 درصد از جمعیت کل کشور، دربودجه تملک و دارایی استانی توانست 4.3 درصد از بودجه عمرانی استانی کل کشور را به خود اختصاص دهد.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت: رشد بودجه عمرانی استانی ( تملک و دارایی استانی) در سرجمع بودجه استانی کشور در دولت تدبیر و امید با پیگیری استانی و با نگاه ملی به مازندران تخصیص داده شد.
براساس بودجه سال 95 مصوب مجلس شورای اسلامی کل اعتبار عمرانی کشور 570 هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با سال قبل بودجه عمرانی کشور 13 درصد رشد یافت.
از مجموع اعتبارعمرانی کل کشور، 70 هزار میلیارد ریال بودجه تملک و دارایی استانی ( عمرانی استانی) است که این بودجه درسال قبل 54 هزار میلیارد ریال بود و سال جاری این بخش از اعتبار 28.6 درصد رشد نشان می دهد.
مازندران طبق آخرین آمار چهار هزار و 37 پروژه نیمه تمام دارد که برای تکمیل این پروژه براساس پیش بینی بودجه ای سال 94 حدود 13 هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

 

منبع : ایرنا