جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

رشد 30 درصدی صدور سند مالکیت در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 30 درصدی صدور سند مالکیت در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران، ولی عبدی کمیشانی گفت: در 11 ماه گذشته 126 هزار و 992 جلد سند مالکیت در استان صادر شد که از این تعداد 527 برگ سند برای املاک دولتی و 59 برگ سند برای املاک موقوفه بوده است.

وی افزود: در این مدت هزار و 772 برگ سند مالکیت برای مسکن مهر در استان صادر شده است.

به گفته مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران، صدور سند در 11 ماه گذشته نسبت به زمان مشابه سال قبل که 97 هزار و 965 برگ سند بوده، بیش از 30 درصد رشد داشته است.

وی بیان داشت: 27 هزار و 164 مورد ازدواج و پنج هزار و 811 مورد طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق استان و 888 هزار و 677 معامله و سند در دفاتر اسناد رسمی استان به ثبت رسیده است.

عبدی تعداد ثبت و تاسیس شرکت‌های تجاری، موسسات غیرتجاری و تعاونی‌ها را نیز در 11 ماه سال‌جاری سه هزار و 28 مورد اعلام کرد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران تصریح کرد: در حال حاضر عملیات ثبت شرکت‌ها در مرکز استان به صورت اینترنتی انجام می‌شود و به مرور در شهرستان‌های استان نیز ثبت شرکت‌ها مکانیزه شده و به صورت اینترنتی باید انجام می‌شود.

عبدی کمیشانی ادامه داد: براساس برنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در آینده نزدیک ثبت شرکت به صورت متمرکز در مرکز استان صورت گرفته و واحدهای ثبتی به صورت پیشخوان عمل می‌کنند.

وی اظهار داشت: مجموع مساحت نقشه کاداستر تهیه شده شهری و غیرشهری در استان بیش از 770 هزار هکتار است و همچنین درآمد حاصله ثبت در این مدت بیش از 306 میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به آمارهای موجود و ارزیابی انجام شده توسط سازمان ثبت اسناد، استان مازندران از استان‌های برتر در ارائه خدمات ثبتی به مردم محسوب می‌شود.