جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

رشد 3 برابری خدمات‎دهی بهزیستی میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 3 برابری خدمات‎دهی بهزیستی میاندورود

مرتضی موسوی امروز در گفت‌‍‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با اشاره به حضور کارشناسان اعتیاد بهزیستی در ایام ماه مبارک رمضان در مساجد شهرستان اثرات این طرح را در جامعه مناسب ارزیابی کرد. کارشناسان اعتیاد بهزیستی در شب‌های ماه مبارک در بیش از 15 مسجد در شهر و روستای میاندورود حاضر شده و در مورد اعتیاد و مضرات آن فرهنگ‎سازی کردند.

موسوی از راه‌اندازی وبلاگ کمیته فرعی فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد شورای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان خبر داد و افزود: این کار با نیت بالا بردن عملکرد ادارات و سطح آگاهی عمومی مردم انجام شد.

وی از افزایش اعتبارات سال 92 نسبت به سال 91 خبر داد و بیان داشت: در سال 92 ما به نسبت سال 91 در اعتبارات و خدمات 354 درصد رشد داشتیم.

رئیس اداره بهزیستی میاندورود از استقرار 25 پایگاه بهزیستی برای جمع‎آوری زکات فطریه در سطح شهرستان خبر داد و گفت: زکات فطره جمع‌آوری شده در سطح شهر و روستا به نیازمندان همان محله اختصاص می‌یابد.

این مسئول با اشاره به ویزیت رایگان 20 نفر از بیمار تختخوابی و ضایع نخایی افزود: پزشکان و پیراپزشکان در اقدامی خداپسندانه در طرح بهزیستی میاندورود شرکت کرده و با حضور در منزل این افراد آنها را ویزیت می‎کنند.

موسوی با اشاره به همکاری مالی و تخفیف این پزشکان برای اجرای این طرح از پرداخت مبالغی به آنان به عنوان بخشی از حق الزحمه آنان توسط بهزیستی شهرستان خبر داد و افزود: هیچ هزینه‌ای از معلولان و افراد تختخوابی در منزل دریافت نمی‎شود.

وی در پایان پیشگیری از آسیب‏های اجتماعی را ضروری دانست و بیان کرد: برای پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی و معلولیت‏ها همچنین ارتقا سطح سلامت جامعه، جمعیت همیاران سلامت روان شهرستان در روزهای گذشته افتتاح شد.