جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

رشد 28 درصدی واردات غلات در بندر امیرآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 28 درصدی واردات غلات در بندر امیرآباد

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از رشد 28 درصدی واردات غلات در این بندر خبر داد.

رشد 28 درصدی واردات غلات در بندر امیرآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی بندر امیرآباد، علی خدمتگزار گفت: شرکت صنعتی زرماکارون با انعقاد قرارداد ساخت سیلوی غلات با ظرفیت 42 هزار تن به جمع سرمایه‌گذاران منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد پیوست.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد اظهار کرد: در راستای توسعه بخش سرمایه‌گذاری این بندر، قرارداد احداث سیلوی 42 هزار تنی با مبلغ سرمایه‌گذاری 128 میلیارد ریالی با شرکت صنعتی زرماکارون به صورت B.O.T و به مدت 15 سال منعقد شد.

وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه سرمایه‌گذاری در دو فاز صورت می‌گیرد، افزود: احداث ساخت این سیلو در زمینی به مساحت 7 هزار و 720 مترمربع و در مدت زمان یک سال تعیین شده است.

خدمتگزار با اشاره به اینکه میزان واردات غلات در شش ماه نخست امسال از رشد 28 درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل برخوردار بوده است، تاکید کرد: با احداث این سیلو مبادلات غلات در بندر امیرآباد به عنوان تنها بندر متصل به شبکه سراسری راه‌آهن رشد چشمگیری دارد.

وی در پایان گفت: بندر امیرآباد با قرار گرفتن در مسیر بین‌المللی کریدرو شمال ـ جنوب و دارای اراضی وسیع پشتیبانی قابل بهره‌برداری تا 2 هزار و 120 هکتار از استراتژیک‌ترین بنادر شمال کشور است.