جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

رشد 20 درصدی بودجه بهنمیر - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 20 درصدی بودجه بهنمیر

حسینجان جهانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابلسر اظهار داشت: شهرداری بهنمیر با وجود کمبود اعتبار و امکانات بسیار محدود تاکنون خدمات بسیار خوبی به شهروندان بهنمیر ارائه داده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال 93 به نام اقتصاد و فرهنگ  توسط مقام معظم رهبری بیان داشت: شهرداری بهنمیر نیز در راستای اجرای فرامین معظم له در حوزه کاری خود با طرح‌ریزی پروژه‌های متعدد عمرانی، خدماتی و فعالیت‌های فرهنگی  سعی کرده برنامه نوینی را در سال 93 به انجام رساند.

جهانی با بیان اینکه شهرداری بهنمیر از سال 81 فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: شهرهای کوچک ساحلی فرصت‌های مناسبی برای توسعه دارند و می‌توانند به عنوان مقاصد گردشگری برای مسافران سراسر کشور مطرح شوند که لازم است مسئولان نسبت به این شهر توجه بیشتری داشته باشند.

شهردار بهنمیر با بیان اینکه بودجه شهرداری بهنمیر در سال جدید حدود 17 میلیارد ریال است، اظهار داشت: از این مقدار حدود 8 میلیارد و 480میلیون ریال یا به عبارتی حدود 49/8 درصد به امور جاری و بقیه به امور عمرانی اختصاص دارد.

جهانی به اهم عملکرد شهرداری در سال گذشته اشاره کرد و گفت: تصویب طرح جامع از مهم‌ترین پروژه شهرداری بهنمیر است که مراحل پایانی این طرح در حال انجام است و انشاءالله به زودی به تصویب نهایی می‌رسد.

وی بازگشایی یک‌هزار و 400 متر طول جاده ساحلی را از جمله اقدامات خود برشمرد و افزود: در این جاده علاوه بر بازگشایی، آسفالت نیز انجام شد.

جهانی به مشکلات بهنمیر اشاره کرد و اذعان داشت: تامین آب آشامیدنی سالم و اصلاح ساختار شبکه‌های آبرسانی از جمله مشکلات این شهر است که به دلیل رسوب بالای آب آشامیدنی شهر، مردم از دستگاه تصفیه آب یا آب معدنی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه شبکه‌های موجود آبرسانی بیش از سه دهه قدمت دارد و در طی این مدت تاکنون اصلاح و ترمیم نشده است، اذعان داشت: در بسیاری نقاط نیز شکستگی و پوسیدگی لوله‌های آب شهر قابل مشاهده بوده و نیاز است مسئولان مربوطه نسبت به اصلاح این شبکه‌ها اقدامات فوری انجام دهند.

شهردار بهنمیر، فرسودگی تیرهای برق و افت ولتاژ برق را از دیگر مشکلات این شهر دانست و افزود: تکمیل راه دسترسی به ساحل،تکمیل پروژه آتش‌نشانی و مجهز‌کردن مرکز بهداشتی درمانی از جمله نیازهای مردم این شهر است.