جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

رشد 100 درصدی واردات مواد نفتی در بنادر نوشهر و فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 100 درصدی واردات مواد نفتی در بنادر نوشهر و فریدونکنار

منوچهر تاتینا در حاشیه بازدید هیئت تجاری آستراخان روسیه از بندر نوشهر در جمع خبرنگاران گفت: در بخش واردات مواد نفتی به بنادر نوشهر و فریدونکنار عملکرد اداره کل نسبت به مدت مشابه قبلی از رشد 100 درصدی برخوردار بوده است.

وی افزود: همچنین در تخلیه و بارگیری کالا در بنادر نوشهر و فریدونکنار در فروردین ماه سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه قبلی تا 51 درصد رشد داشتیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با بیان اینکه عملکرد اداره کل در این مدت در بخش ورود کشتی به بنادر تابعه از رشد 18 درصدی برخوردار بوده است، خاطرنشان کرد: بنادر نوشهر و فریدونکنار از تجهیزات و امکانات مناسبی برای تخلیه و بارگیری کالا برخوردارند.

وی از تمامی کسانی که در بخش صادرات و واردات کالا فعال هستند خواست تا با حضور پررنگ‌تر خود در بنادر تابعه اداره کل و بهره‌گیری از مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد صنعت حمل و نقل دریایی، زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه و کشور را فراهم کنند.

به گزارش فارس، مواد نفتی، آهن‌آلات، کاغذ، چوب و غلات از عمده‌ترین کالاهای وارداتی و میوه و کنسانتره میوه، خواربار و خشکبار از مهم‌ترین کالاهای صادراتی از بنادر نوشهر و فریدونکنار محسوب می‌شود.