سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

رشد اشتغال‌زایی مازندران مثبت است - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد اشتغال‌زایی مازندران مثبت است

استاندار مازندران با بیان اینکه بیکاری استان تا حدودی مرتفع شد، گفت: رشد اشتغال‌زایی مازندران مثبت است.

رشد اشتغال‌زایی مازندران مثبت است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح ظهردر مراسم روز جهانی کارگر در جمع کارگران مازندران در سالن الغدیر سپاه کربلا، اظهار کرد: یکی از چالش‌های مهم و اساسی کشور در حال حاضر بحث مسائل اقتصادی است.

وی تصریح کرد: تلاش‌های مناسبی در حوزه اقتصادی در استان در ارتباط با شعار سال انجام شد، برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات، کمبودها و نارسایی‌های استان در حوزه اقتصادی انجام شد.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل شد و برنامه داریم اجرای این طرح به‌نحو مطلوبی انجام شود.

وی با اعلام اینکه با تشکیل ستاد استانی از هرگونه موازی‌کاری در حوزه اقتصاد مقاومتی پرهیز شد، خاطر‌نشان کرد: برنامه داریم که به‌صورت متمرکز بحث اقتصادی در مازندران را حل و فصل کنیم.

فلاح با عنوان اینکه هم‌دلی و هم‌زبانی که در سال 94 در بین مسئولان استانی وجود داشت، در سال جاری نیز در استان تداوم دارد، اضافه کرد: در حوزه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تلاش‌های مناسبی انجام شده و با برنامه‌ریزی انجام‌شده و پیگیری‌ها، مشکل 170 واحد تولیدی استان در ستاد تسهیل رفع شد.

وی با اعلام اینکه برخی از واحدهای تولیدی در استان به‎دلیل مشکلاتی که داشتند فعالیت آنها متوقف شد، خاطرنشان کرد: موضوع بیکاری استان تا حدودی مرتفع شد و توانستیم گام‌های مثبتی برای کاهش بیکاری در مازندران برداریم.

استاندار مازندران اضافه کرد: رشد اشتغال‌زایی مازندران مثبت است، البته مشکلاتی در برخی واحدهای اقتصادی مازندران وجود دارد که این مشکلات نیاز به بررسی جدی‎تری دارد.

این مسئول با اعلام اینکه در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی باید از ظرفیت واحدها و نهادهای استانی به‌خوبی بهره‌برداری شود، ادامه داد: کارگران نقش اساسی در تولید کالای باکیفیت دارند، تولیدات داخلی باید قابل رقابت با بخش خارجی باشد.

فلاح یادآور شد: قابلیت‌های مناسبی در استان مازندران وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده کرد، دانشگاه‌ها و حتی دانشجویان باید در رشته تحصیلی کارآزموده و کاردان باشند و همکاری مناسبی بین فنی و حرفه‌ای و مراکز علمی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد ظرفیت بسیار مناسبی در جذب فارغ‌التحصلان دانشگاهی دارند، بیان کرد: تشکل‌های بخش کشاورزی و بخش ساختمانی در جذب فارغ‌التحصیلان نقش اساسی و برجسته دارند.

استاندار مازندران در پایان گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد در حوزه کارگری، مطالبات کارگران را به‌درستی منعکس کنند تا با استفاده از ظرفیت این تشکل‌ها مشکلات استان حل شود.