سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

رسیدگی به وضع معیشت مردم نگاه جدی دولت را می‌طلبد - نمایش محتوای خبر

 

 

رسیدگی به وضع معیشت مردم نگاه جدی دولت را می‌طلبد

امام جمعه رامسر با اشاره به اینکه دولتمردان در بحث وضعیت معیشتی مردم ضعیف عمل می‌کنند، گفت: رسیدگی به وضع معیشت مردم نگاه جدی دولت را می‌طلبد.

رسیدگی به وضع معیشت مردم نگاه جدی دولت را می‌طلبد

به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر، حجت‌الاسلام سید جلیل مرتضوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به شهادت شهدای مدافع حرم اشاره کرد و گفت: دشمن با تمام قوا با رزمندگان اسلام مقابله می‌کند و امیدواریم که پیروزی مدافعان حرم نزدیک باشد.

وی اظهار کرد: مدیران بسیج سازندگی فعالیت‌های ماندگاری انجام می‌دهند که خدمات‌رسانی به روستاها، برگزاری حلقه‌های صالحین و... را شامل می‌شود.

امام جمعه رامسر با اشاره به اینکه فعالیت‌های سپاه و بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی اثرگذار و بی‌بدیل است، تصریح کرد: دستگاه‌های دیگر نیز باید نگاه بسیج و سپاه را داشته باشند تا شاهد موفقیت‌ها باشیم.

این مسؤول گفت: دولتمردان در زمینه‌های دیپلماسی و سیاست خارجی خوب عمل کردند اما در بحث وضعیت معیشتی مردم ضعیف عمل می‌کنند که قابل قبول نیست.

مرتضوی درباره سپرده‌گذاری در بانک‌ها، بیان کرد: این سپرده‌ها باید به کسب و کار اختصاص داده شوند و شاهد ایجاد اشتغال برای جوانان باشیم تا امید به زندگی و آینده در آنان شکل گیرد.

وی دلیل کاهش جمعیت و عدم ازدواج جوانان را نبود کسب و کار و وضعیت اشتغال عنوان کرد.

امام جمعه رامسر دلیل ناهنجاری‌های مردم را فقر دانست و اظهار کرد: دولت باید برای این مشکلات داخلی هم چاره‌ای بیاندیشد و سخنان رهبر معظم انقلاب را سرلوحه خود قرار دهد تا به موفقیت‌ها دست یابد.

این مسؤول اضافه کرد: مشکلات به‌وجود آمده را نباید به خاطر شرایط کشور دانست بلکه با برنامه درست باید با آن مقابله کرد، معیشت مردم نیاز به نگاه جدی دارد.

مرتضوی با اشاره به 27 اردیبهشت و روز ارتباطات و روابط عمومی، افزود: روابط عمومی موتور محرک ادارات هستند و مشکلات مردم و ارباب رجوع را باید منتقل کنند تا به کار مردم رسیدگی شود.

وی در پایان به ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) اشاره کرد و گفت: جوانان باید از حضرت علی‌اکبر (ع) درس بگیرند که در روز عاشورا حقیقت قرآن و دین، احترام به والدین را با عمل خود به نمایش گذاشت.