جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

رسانه‎های بیگانه درصدد خدشه‎دار کردن هویت ایران هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

رسانه‎های بیگانه درصدد خدشه‎دار کردن هویت ایران هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: رسانه‎های بیگانه درصدد خدشه‎دار کردن هویت ایران هستند.

رسانه‎های بیگانه درصدد خدشه‎دار کردن هویت ایران هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان میاندورود، احد جاودانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، اظهار کرد: ایام پیروزی انقلاب اسلامی یادآور جانفشانی‎های ملت غیور ایران اسلامی است که همه مردم از هر قشری در این پیروزی سهیم بودند.

وی با اشاره به استعمار فرهنگی، بیان کرد: استعمار فرهنگی یکی از مهم‎ترین و خطرناک‎ترین نوع استعمار است، زیرا بدون پیاده کردن ادوات نظامی، فرهنگ و افکار ملت را تهدید می‎کنند که ایران در دوران پهلوی اسیر این نوع استعمار بود.

جاودانی به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ملت ایران در 22 بهمن سال 1357 بیگانگی فرهنگی را از ایران دور کردند و انقلاب اسلامی ایران را شکل دادند.

این مسئول با بیان اینکه ظهور انواع رسانه‎های ارتباط جمعی به‎نوعی هویت اسلامی را هدف قرار می‎دهند، تصریح کرد: هویت و باور فرهنگی یکی از موارد مورد تأکید رهبری بود که بسیار به آن اشاره شد، اما افزایش رسانه‎های بیگانه درصدد خدشه‎دار کردن هویت و باورها هستند.

وی هدف دشمن را بهره‎برداری از منابع دنیا دانست و ادامه داد: استعمارگران همچنان به‎دنبال دستیابی به منابع مهم دنیا هستند و در این راه با استفاده از انواع تکنولوژی‎های پیشرفته اقدام می‎کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به‎نقش گروه‎های تکفیری و داعش اشاره کرد و افزود: کشورهای بیگانه در راه انحراف مردم ایران هستند و در این راه با استفاده از گروه‎های تکفیری و داعشی سعی در اجرای عملیات خود دارند.

جاودانی اهداف تشکیل گروهک‎های تکفیری و داعشی را بدجلوه دادن چهره اسلام و انحراف جوانان دانست و اضافه کرد: مدگرایی، تشکیل شبکه‎های مستهجن و ترویج فرهنگ بی‎بند و باری به‎خوبی گویای این موضوع است که دشمن سعی در تخریب اسلام و انحراف جوانان را به‎دنبال دارد.

وی تأثیرپذیری جوانان و علاقه به شبکه‎های اجتماعی را مهم دانست و گفت: استعمارگران و کشورهای بیگانه، هویت و باورهای مردم را هدف اصلی خود قرار داده و این موضوع در فروپاشی خانواده‎ها به‎خوبی گویای این مطلب است.