جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

رسانه‌های مازندران اهمیت سرشماری را برای مردم تبیین کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

رسانه‌های مازندران اهمیت سرشماری را برای مردم تبیین کنند

فرماندار ساری با اشاره به نقش رسانه‌های مکتوب و مجازی در بخش تولید محتوا و آگاهی‌بخشی جامعه، گفت: رسانه‌ها در مدت برگزاری سرشماری نفوس و مسکن این موضوع را در اولویت قرار دهند.

رسانه‌های مازندران اهمیت سرشماری را برای مردم تبیین کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، احمد حسین‌زادگان در جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: برنامه‌ریزی مبنای توسعه پایدار و پایه آن آگاهی اطلاعات کامل از ظرفیت‌های کشور است.

وی با بیان اینکه هرچه اطلاعات به‌روزتر باشد امکانات و منابع بهتر و تصمیمات هم درست‌تر است، افزود: اطلاعات مردم محرمانه در مرکز آمار ایران باقی می‌ماند.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه این سرشماری مربوط به بحث یارانه‌ها نیست و به صورت مستقیم وجه اقتصادی ندارد، تأکید کرد: در شهرستان ساری مقدمات لازم برای سرشماری نفوس و مسکن 95 فراهم شده است.

این مسؤول با تأکید بر همکاری دستگاه‌های اجرایی در این امر، افزود: ضریب نفوذ اینترنت در شهرستان ساری بیشتر بوده و این تکلیف ما را بیشتر می‌کند تا آنجا که ممکن است سرشماری را از طریق سیستم اینترنتی انجام دهیم.

حسین‌زادگان کاهش هزینه، سرعت و دقت را از مزایای سرشماری اینترنتی عنوان کرد و یادآور شد: ظرفیت آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در بحث سرشماری مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: سپاه و بسیج، بهداشت و شبکه‌های پراکنده در روستاها و شهرها و دهیاران می‌توانند نقش عمده‌ای در بحث برگزاری سرشماری داشته باشند.

فرماندار ساری با اشاره به افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی در امر سرشماری، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری دستگاه‌ها نتیجه خوبی داشته باشیم و مانند همیشه شهرستان در این حوزه پیشتاز باشد.

حسین‌زادگان با اشاره به نقش رسانه‌های مکتوب و مجازی در بخش تولید محتوا و آگاهی‌بخشی جامعه، گفت: رسانه‌ها در مدت برگزاری سرشماری این موضوع را در الویت قرار داده و بیشتر منعکس کنند.