جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

رسانه‌های استکباری به‌دنبال دور کردن مردم از اسلام است - نمایش محتوای خبر

 

 

رسانه‌های استکباری به‌دنبال دور کردن مردم از اسلام است

امام جمعه شهرستان چالوس گفت: هدف رسانه‌های استکباری این است که مردم را از اسلام و شیعه دور کنند.

رسانه‌های استکباری به‌دنبال دور کردن مردم از اسلام است

حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی‌نوری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان چالوس با تاکید بر اینکه امام‌ حسین(ع) چراغ و مشعل فروزان دین‌داری بوده و ما به‌عنوان شیعیان آن‌ حضرت وظیفه داریم این چراغ را در زندگی همواره روشن نگاه‌ داریم، اظهار کرد: اربعین حسینی در فرهنگ شیعه یک ویژگی خاص و مهم دارد و بنا بر روایتی از امام حسن عسگری(ع) زیارت اربعین امام حسین(ع) از نشانه‌های شیعیان و مسلمانان شمرده شده است.

وی به‌ حضور گسترده مردم در مراسم اربعین حسینی تاکید کرد و افزود: مراسم اربعین حسینی به‌ صورت متمرکز در شهرستان چالوس که امسال در این شهرستان به‌ صورت مستقیم از سیمای استانی پخش می‌شود در حقیقت به‌منظور مبارزه با تحریفات در عزاداری‌ها و هم اجرای سبک صحیح عزاداری موثر است.

امام جمعه شهرستان چالوس جلوگیری از انحرافات و قرار گرفتن هیئت‌ها را در مسیر درست ضروری خواند و تصریح کرد: با توجه به روزهای مهم سال که هیئت‌های عزاداری اقدام به دسته‌روی می‌کنند هر روزی از این ایام را به یک شهرستان در مازندران اختصاص دادند که شهرستان چالوس نیز برای سومین سال متوالی در روز اربعین برنامه‌های متمرکزی را اجرا می‌کند.

وی از پخش برنامه تجمع عظیم عزاداران اربعین حسینی شهرستان چالوس از شبکه‌های سراسری و استانی خبر داد و اظهار کرد: در نظر داریم تا این برنامه‌ها را به‌صورت متمرکز برگزار کرده و با وصل کردن به نماز جماعت ظهر و عصر حضوری پر شور را در این روز بر جای بگذاریم.

راشدی‌نوری با تاکید بر همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی و اداری در مورد هرچه بهتر برگزار شدن این برنامه مهم، اظهار کرد: تجمع اربعین حسینی به‌عنوان بزرگ‌ترین تجمع جهان اسلام و تمام مذاهب الهی است که به‌صورت منسجم فردا در کربلای معلی نیز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اعزام بیش از 20 میلیون زائر حسینی از بیش از یک‌صد کشور با پای پیاده به‌کربلای معلی و تجدیدشان با سرور و سالار شهیدان، گفت: حضور با عشق مردم در این ایام گویای این ‌است که عشق حسینی در دل‌های مردم خانه دارد و ما نیز باید قدر این موقعیت‌ها را بدانیم و از آن به شایستگی استفاده کنیم.

این مسئول تصریح کرد: فردا شیعیان در سراسر دنیا تجمع عظیمی ایجاد می‌کنند تا به‌ دشمنان ثابت شود که همچنان عاشق و وفادار امام حسین (ع) و یاران باوفایش هستند.

وی خاطر‌نشان کرد: با وجود فشارهایی که بر مسلمانان و شیعیان در سراسر جهان وجود دارد اما فردا تمام شیعیان با تجمع عظیم اربعین حسینی در سراسر جهان و در کربلای معلی، داعش و تکفیری‌ها را به نقطه نابودی و تسلیم واقعی می‌کشانند.

راشدی‌نوری با بیان اینکه فردا ملت ایران و امت آزادی‌خواه جهان با برگزاری آیین اربعین حسینی وفاداری و عشق به سالار شهیدان حضرت سیدالشهدا (ع) را نشان می‌دهند، گفت: با وجود اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی که رسانه‌های استکباری ایجاد کردند تا ملت‌ها را با تشکیل گروه‌هایی مانند طالبان، القاعده، داعش و ... بترسانند، و هدف‌شان این است که مردم را از اسلام و شیعه دور کنند اما این اجتماع عظیم که با استقبال بی‌نظیر جوانان روبه‌رو شد، نشان می‌دهد که دشمن آب در هاون می‌کوبد.