جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

رسالت خبرنگاری باید در باور جامعه تعمیق یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

رسالت خبرنگاری باید در باور جامعه تعمیق یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی صبح امروز در آیین پاسداشت روز خبرنگار که از سوی نمایندگی خانه مطبوعات شهرستان ساری برگزار شد، به جایگاه رفیع خبرنگاران و تکریم از اهالی رسانه اشاره کرد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران به گردن مردم، خودشان و دولت حق دارند، تصریح کرد: خبرنگاران پیشتاز خدمت‌رسانی در جامعه هستند.

ابراهیمی جایگاه خبرنگاری را با رسالت پیامبری همتراز دانست و  افزود: خبرنگاران با تعقیب هدفمند به مسائل مختلف جامعه پرداخته و روحیه مطالبه‌گرانه دارند.

این مسئول با تاکید بر اینکه حرکت خبرنگاران باید مبنایی باشد، اظهار داشت: رسانه‌های استان در حماسه حضور درخشیدند و با کمترین امکانات بیشترین بازده را در جامعه داشتند.

وی به مشکلات ویژه قشر خبرنگار اشاره کرد و گفت: این اقشار با سیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارند و من به عنوان نماینده آنان تمامی مشکلات را به مسئولان امر بازگو می‌کنم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به حفظ قدرت و اقتدار در حوزه رسانه‌ای تاکید کرد و ادامه داد: رسانه‌ها باید در مقابل تهاجم فرهنگی مقابله کنند.

وی با اشاره به اینکه تکریم از قشر خبرنگار باید در جامعه تسریع یابد، تصریح کرد: توجه به جایگاه رسانه‌ها نباید با سطحی‌نگری همراه باشد، هرچه این فرهنگ در جامعه عمق پیدا کند عزت و اقتدار اصحاب رسانه مشهود تر است.

ابراهیمی خبرنگاری را شغل ندانست و گفت: خبرنگاری رسالتی مهم است که باید در باور جامعه تعمیق یابد.