سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

رتبه نخست مازندران در بسته حمایت اقتصادی - نمایش محتوای خبر

 

 

رتبه نخست مازندران در بسته حمایت اقتصادی

استاندار مازندران با بیان اینکه با پیگیری‌ها پرداخت تسهیلات مطلوب ارزیابی شده‌ است، گفت: مازندران رتبه نخست را در بسته حمایت اقتصادی دارد.

رتبه نخست مازندران در بسته حمایت اقتصادی

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، ربیع فلاح‌جلودار در جلسه کارگروه اشتغال استان، اظهار کرد: با توجه به جدیت و پیگیری‌های لازم پرداخت تسهیلات به خوبی انجام شده‌ است.

وی با بیان اینکه مازندران رتبه نخست در بسته حمایتی اقتصادی را دارد، افزود: بسته‌های حمایتی و رونق تولید باید به اشتغال‌زایی ختم شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه به بانک‌هایی که اعتبارات را نداده‌اند تذکر داده شد، خاطرنشان کرد: اعتبارات بانک‌ها باید به موقع تخصیص داده شود و به پایان سال گذاشته نشود.

این مسؤول با اشاره به ایجاد 16 هزار و 300 مورد اشتغال، تأکید کرد: افرادی که تسهیلات دریافت می‌کنند باید مهارت لازم را داشته باشند.

فلاح‌جلودار بر حمایت از بخش فنی‌ و حرفه‌ای تأکید کرد و افزود: هر فردی در کلاس‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و مدرک کار‌آموزی داشته باشد می‌تواند تسهیلات با سود کمتر دریافت کند.

وی با اشاره به برگزاری هفتگی جلسات کارگروه اشتغال، تصریح کرد: میزان پرداختی بسته حمایت تولید 470 میلیارد تومان بوده که 220 میلیارد تومان پرداخت شده‌ است.

استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران از محل پرداختی‌های رونق تولید رتبه نخست را دارد، اظهار کرد: با همدلی و همکاری مسؤولان و پیگیری‌های انجام شده این امر محقق شده‌ است.

این مسؤول با اشاره به اینکه باید با جبران کمبود‌ها در پرداختی‌های رونق تولید این رتبه را حفظ کنیم، بیان کرد: مازندران در سرشماری اینترنتی رتبه دهم را داشت که با اقدامات مورد نیاز به رتبه سوم ارتقا پیدا کرد.

فلاح‌جلودار مشارکت اینترنتی مردم مازندران را 61/38 درصد اعلام کرد و گفت: مردم مازندران مشارکت‌پذیر بوده و این‌گونه مشارکت‌ها جزو مؤلفه‌های توسعه‌یافتگی آن جامعه است که باید سرمایه‌گذاری‌هایی در این زمینه صورت گیرد.