سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

رأی 205 پرونده قضایی موقوفات مازندران به‌نفع اوقاف صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

رأی 205 پرونده قضایی موقوفات مازندران به‌نفع اوقاف صادر شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: رأی 205 پرونده قضایی موقوفات مازندران به‌نفع اوقاف صادر شد.

رأی 205 پرونده قضایی موقوفات مازندران به‌نفع اوقاف صادر شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پرونده‌های دعاوی موقوفات مازندران به‌صورت مستمر در محاکم قضایی پیگیری می‌شود.

وی پیگیری پرونده‌های دعاوی موقوفات در محاکم قضایی را یکی از وظایف مهم و اصلی سازمان اوقاف دانست و افزود: اوقاف هیچ‌گاه از حق و حقوق موقوفات کوتاه نمی‌آید و حتی در مقابل اشخاص حقیقی و حقوقی ایستادگی می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اوقاف دیر یا زود به سراغ موقوفه خواران می‌رود و حق واقف را از متصرفان می‌گیرد، اضافه کرد: سازمان اوقاف به‌دنبال زنده کردن نیت واقف، اجرای امینانه آن و ترویج فرهنگ وقف در گسترش معارف اسلامی است.

وی با اشاره به وجود 650 پرونده مطروحه موقوفات مازندران در محاکم قضایی، گفت: پرونده‌های قضایی موقوفات مازندران تا اجرای کامل احکام قطعی‌له موقوفات پیگیری می‌شود.

علیزاده با بیان اینکه بعضی از این پرونده‌ها شامل افراد حقیقی و حقوقی می‌شود که به موقوفات مازندران تصرف غیرقانونی کرده‌اند، تصریح کرد: در بسیاری از موارد قانون به موارد اختلافی بین اوقاف و متصرفان موقوفات رسیدگی می‌کند تا حق و حقوق واقف ضایع نشود.

وی با بیان اینکه رأی 205 پرونده قضایی موقوفات مازندران به نفع اوقاف صادر شد، ادامه داد: 237 پرونده موقوفات استان در محاکم قضایی با پیگیری اوقاف تعیین و تکلیف شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان گفت: در حال حاضر 506 پرونده در مرحله بدوی، 104 پرونده در مرحله تجدید نظر و 37 پرونده در مرحله دیوان قرار دارد.