سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

رایزنی برای کاهش تعرفه کالاهای صادراتی ایرانی به روسیه - نمایش محتوای خبر

 

 

رایزنی برای کاهش تعرفه کالاهای صادراتی ایرانی به روسیه

استاندار مازندران با بیان اینکه در حال رایزنی برای کاهش تعرفه کالاهای صادراتی ایرانی به روسیه هستیم، گفت: همه مسؤولان موظف هستند از شرایط موجود برای توسعه صادرات نهایت استفاده را ببرند تا به رونق اقتصادی استان کمک شود.

رایزنی برای کاهش تعرفه کالاهای صادراتی ایرانی به روسیه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت صادرات محصولات از مازندران به کشور روسیه در محل استانداری، اظهار کرد: با توجه به اینکه در دوران پسابرجام قرار داریم تمامی شرایط برای توسعه صادرات غیرنفتی به روسیه فراهم است و استان مازندران با شرایط جغرافیایی مناسب بیشترین قابلیت را در این زمینه دارد.

وی با بیان اینکه همه مسؤولان باید طبق بسترهای لازم و پنجره واحد اقتصادی نسبت به توسعه صادرات و سرمایه‌گذاری در استان تلاش کنند، افزود: با برنامه منظم و راهبردی برای توسعه صادرات از مازندران به روسیه از سوی اتاق بازرگانی استان تهیه شود.

استاندار مازندران بر بسته‌بندی مناسب در صادرات محصولات از استان به روسیه تاکید کرد و ادامه داد: ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی یکی از مهم‌ترین مباحث در صادرات به‌شمار می‌رود که در بازار رقابتی به ما بسیار کمک می‌کند.

فلاح با اشاره به اینکه در روسیه بازار وسیع وجود دارد و از ظرفیت بازار مصرف این کشور باید شناخت کافی داشته باشیم، عنوان کرد: برای توسعه صادرات غیرنفتی نیازمند حمایت و تقویت بخش خصوصی هستیم که باید از این ظرفیت بهره‌گیری شود.

وی بر ورود بانک کشاورزی به حوزه صادرات محصولات کشاورزی از مازندران به روسیه تاکید کرد و گفت: مشکلات تعرفه‌ای، بانکی و حمل‌ونقل از مهم‌ترین موانع توسعه تجارت بین ایران و روسیه است که این موانع باید برطرف شوند.

استاندار مازندران با بیان اینکه در حال رایزنی برای کاهش تعرفه کالاهای صادراتی ایرانی به روسیه هستیم، افزود: همه مسؤولان موظف هستند از شرایط موجود برای توسعه صادرات نهایت استفاده را ببرند تا به رونق اقتصادی استان کمک شود.