جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

راکبان متخلف شش هزار دستگاه موتورسیکلت در مازندران جریمه شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

راکبان متخلف شش هزار دستگاه موتورسیکلت در مازندران جریمه شدند

سرهنگ  داود قاسمیان  در ساری افزود : طرح برخورد با وسائط نقلیه متخلف با هدف ارتقای ایمنی و افزایش انضباط اجتماعی و ترافیکی به مدت 15 روز در سطح شهرستان های استان اجرا شد.

وی ادامه داد : برای شناسایی متخلفان و اعمال قانون ، از تمام امکانات و تجهیزات کنترلی راهنمایی و رانندگی در سطح خیابان ها و میادین اصلی شهرهای مازندران استفاده شد.

او ، استفاده نکردن از کلاه ایمنی ، ایجاد آلودگی صوتی ، نداشتن مدارک شناسایی و انجام حرکات مارپیچ و مخاطره آمیز را از مهم ترین تخلف های راکبان موتورسیکلت برشمرد.

سرهنگ قاسمیان همچنین از توقیف دو هزار و 573 دستگاه خودروی متخلف در سطح استان در طول اجرای طرح برخورد با وسائط نقلیه متخلف خبر داد.

وی دود زا بودن ، سرعت و سبقت غیرمجاز ، نداشتن گواهینامه و مدارک را هم از مهم ترین دلایل توقیف خودروهای متخلف برشمرد.

سرهنگ قاسمیان گفت : رانندگان و راکبان وسایل نقلیه توقیفی پس از گذراندن دوره آموزشی مقررات راهنمایی و رانندگی و اتمام یک هفته دوره توقیف ، می توانند وسایل نقلیه خود را آزاد کنند.

وی با اشاره به اینکه در این دوره ها سه هزار و 700 نفر تحت آموزش های ویژه مقررات راهنمایی و رانندگی را فرا گرفتند ، افزود : رانندگان خودرو و راکبان موتورسیکلت چنانچه برای بار دوم مرتکب تخلف شوند ، وسائط نقلیه آنان به مدت یک ماه توقیف خواهد شد.

رییس پلیس راهور مازندران با اشاره به استمرار طرح برخورد با وسایل نقلیه متخلف در فواصل زمانی مختلف ، گفت : هدف از تشدید این طرح ، برخورد با رانندگان خودروهای فاقد کمربند ایمنی و رانندگانی است که از مواد الکلی و افیونی استفاده می کنند.

وی با اشاره به نقش مشارکت عمومی مردم در تامین نظم و انضباط ترافیکی ، افزود : شهروندان می توانند با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ، پلیس را در برقراری نظم و امنیت یاری کنند.