سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

راه های اصلی مازندران در خدمت اقتصاد استان نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

راه های اصلی مازندران در خدمت اقتصاد استان نیست

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ علی احسانی ˈ امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و اشتغال استان در ساری افزود : چشم انداز توسعه ای زیر ساخت های استان ، بویژه در حوزه راه تغییر کرده است.

وی به پروژه های تعریض محور هراز و سوادکوه اشاره کرد و ادامه داد : از سه هزار و 27 پروژه نیمه تمام استان امسال با 155 میلیارد تومان ، یکهزار و 235 پروژه به اتمام خواهد رسید.

احسانی اظهار داشت : پایه توسعه پایدار مازندران در تغییر الگوی کشت ،ساختار گردشگری، استقرار صنایع دفاعی، توسعه بنادر و ایجاد بندر آزاد تجاری امیرآباد، خدمات تخصصی و فوق تخصصی درمانی و بهبود کیفی شبکه های حمل و نقل به عنوان مهم ترین محور کاری دولت تدبیر و امید برنامه ریزی شده است.

وی افزود : دولت تدبیر و امید در سال جاری مبلغ چهار هزار و 816 میلیارد ریال برای اقدامات پیشگیرانه و جبران خسارات سیل در استان اختصاص داد.

او ادامه داد : این مبلغ از منابع ماده 10 قانون تنظیم و ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران موضوع بند (ش) ماده 224 قانون برنامه پنجم توسعه تخصیص داده شد.

احسانی گفت : این مبلغ برای اقدامات پیشگیرانه و مقابله با سیل ، جبران خسارات و بازسازی بخش های خسارت دیده از سیل اخیر و تسهیلات بانکی ارزان قیمت از منابع بانک مرکزی برای بازسازی و تعمیر اماکن مسکونی و شهری و تامین لوازم خانگی و معیشتی، جبران خسارات بخش کشاورزی و صنعت و استمهال تسهیلات سررسید شده بخش های مسکونی، تولیدی و کشاورزی به مدت سه سال و بخشودگی جرایم دیرکرد و ساماندهی واحدهای مسکونی واقع در حریم و بستر رودخانه ها در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه از این مبلغ سه هزارو 30 میلیارد ریال اعتبارات تملکی و هزینه ای است ، افزود : این منابع در بخش های اقدامات پیشگیرانه ، کمک های بلاعوض، بازسازی تاسیسات زیربنایی، ساماندهی واحدهای مسکونی واقع در حریم و بستر رودخانه ها شامل 720 میلیارد ریال اعتبارات تملک و هزینه ای، 221 میلیارد ریال اعتبارات ساماندهی ویک هزارو 780 میلیارد ریال تسهیلات بانکی در بخش مسکن، صنعت و کشاورزی برای مازندران مصوب شده است.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران گفت : همچنین مبلغ 180 میلیارد ریال برای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه سواحل دریای خزر به مازندران اختصاص یافت.