جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

راه زندگی - نمایش محتوای صدا

 

 

راه زندگی

تهیه کننده : هنگامه داوودی

گوینده : عظیمه عظیمی

گزارشگران :فرید اصغرپور ، محمد امینی

نویسنده نمایش :عاطفه مکاری

صدابرداران: شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد ، خانم رقیه محسن تبار

راه زندگی عنوان برنامه ای ساختار ترکیبی نمایشی با موضوع پزشکی- بهداشتی است که یک هفته در میان به تهیه کنندگی  هنگامه داوودی (شنبه تا پنجشنبه) از ساعت ۹:۰۰  به مدت ۶۰ دقیقه به صورت زنده ،از صدای شبکه مازندران پخش می شود.

به نام خدایی که خورشید ِزندگی بر مدار عشق او می تابد .
خانواده نهاد مقدسی ست که به عنوان امن ترین پایگاه اجتماعی در زندگی ما انسانها شناخته شده است .
روابط افراد در خانواده براساس معیارهای انسانی ، اخلاقی ، وبر محور عشق وصمیمیت پایه ریزی میشود .محیط خانوادهایی که درآن زن ومرد با احساس ِعشق و امنیت  وامید به آینده درکنار هم زندگی کنند ، به طورحتم کانونی خواهد بود برای پرورش فرزندانی که در سایه آرامش خانواده ودرک عشق ودوست داشتن لذت خوشبختی را خواهند چشید .
اما یک خانواده برای رسیدن به موفقیت وخوشبختی ناگزیر به پیمودن مسیری ست به نام راه زندگی . راهی نه کوتاه ، نه هموار بلکه بلند وپر پیچ و خم ، که عبور از آن برای تک تک اعضای خانواده  چه پدر ، چه مادر وچه فرزند مستلزم آموختن مهارتهایی ست که آنها را سالم به سرمنزل مقصود برساند  .
واین مهارتها چیزی نیست جز تمامی فنون وروشهایی که هر کدام از ما در طول زندگی خود از کودکی تا سالمندی ودر مواجهه با مسایل شغلی ، خانوادگی ، تربیتی ، آسیب های اجتماعی ، اقتصادی ، حقوقی وحفظ سلامت وتندرستی به آن نیاز داریم .
در امر آموزش این مهارتها به خانواده ها ، نهادها وارگان های زیادی دخیل اند از جمله رسانه ملی صداوسیما که بخشی از رسالت آن تلاش در جهت تحکیم روابط خانواده وآموزش چگونگی بکارگیری مهارتهای زندگی به مخاطبان خود می باشد .
دراین بین رسانه ی فراگیر رادیو با مخاطبان بسیاری که دارد می تواند نقش مهمی در ارتقاء فرهنگ زندگی واصلاح عادتهای غلط فردی واجتماعی وتغییر سبک زندگی وآموزش علوم و دانستنی های جدید ومورد نیازافراد خانواده به آنها داشته باشد .
در راستای رسیدن به اهداف یاد شده ودر جهت انجام رسالت آگاهی بخشی رسانه ی رادیو به مخاطبان خود ، تهیه و تولید برنامه زنده راه زندگی ، با ساختارترکیبی نمایشی در طبقه ب و فرمت مجله ایی به مدت تقریبی شصت دقیقه برای پخش در روزهای هفته ، از شنبه تا پنج شنبه از صدای مرکز مازندران پیشنهاد می گردد  .

اهداف طرح :

1- نگرش علمی واصولی به طرح موضوعات مختلف مورد نیاز خانواده ، آموزش مهارتهای تربیتی فرزندان ونحوه برخورد صحیح والدین با معضلات تربیتی آنان ،طرح مسایل حقوقی مربوط به خانواده اعم از حقوق مربوط به زن ، مرد و فرزند و ...

آیتمهای برنامه :

گزارش ویژه ، متن ، دعوت از کارشناس و ... .

 

سال تولید: سال 1397


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو