سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

راه آهن شمال 855 هزار مسافر جابجا کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

راه آهن شمال 855 هزار مسافر جابجا کرد

رئیس شرکت مسافربری رجاء مازندران گفت : در سالجاری 855 هزار و 266 نفر مسافر در مسیر راه آهن شمال کشور جابجا شدند.

راه آهن شمال 855 هزار مسافر جابجا کرد

سید محمدرضا طاهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد : بیشترین جابجایی مسافر از شبکه ریلی شمال کشور در مسیر شمال به تهران بود و پس از آن قطارهای محلی بیشترین جابجایی را داشتند.
وی مجموع صندلی های قطارهای مسافربری شمال کشور را برای جابجایی این تعداد مسافر را افزون بر 9 واگن به ظرفیت پنج هزار و 500 صندلی ( رفت و برگشت)اعلان کرده است.
رئیس شرکت مسافربری رجاء گفت : بیشترین جابجایی مسافر از شبکه ریلی شمال کشور مربوط به شهریورماه سالجاری با 122 هزار و 395 مسافر بود.
وی میسرهای جابجایی مسافر با این شبکه ریلی را در مسیر برون استانی تهران، مشهد و درون استانی را مسیرهای پل سفید- گرگان اعلان کرد.
رئیس شرکت مسافربری رجاء مازندران احداث دیوار در حاشیه ریل، نصب تابلوهای هشداردهنده ایمنی در مناطق پرتردد مسکونی، احداث زیرگذر ماشین رو و عابرپیاده و تبدیل گذرگاههای روز باز به گذرگاههای محافظ دار را ار برنامه های افزایش ایمنی و کاهش سوانح راه آهن شمال اعلام کرد.
براساس آمار در سالجاری چهار نفر در مسیر شبکه ریلی افزون بر350کیلومتری راه آهن شمال کشور براثر سوانح جانشان را از دست دادند که این آمار برای مدت مشابه سال قبل 9 نفر بود.
راه آهن شمال از گرمسار تا گرگان را شامل می شود که در سالجاری با تفکیک حوزه راه آهن گرگان این مسیر تا گلوگاه در اختیار مازندران قرار دارد.