سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

راه آهن شمال برای راه اندازی خط ساری –بندرعباس اعلام آمادگی کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

راه آهن شمال برای راه اندازی خط ساری –بندرعباس اعلام آمادگی کرد

' یوسف گران پاشا ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از بازسازی و نوسازی مسیر 420 کیلومتری خطوط راه آهن شمال به عنوان یکی از بسترهای مورد نیاز برای راه اندازی خط ساری - بندرعباس نام برد و گفت : بازسازی این خط از سال 1374 آغاز شد و تاکنون 384 کیلومتر آن انجام شده است.

وی افزود : معاونان شرکت راه آهن کشور در بازدید های اخیرشان از خطوط راه آهن شمال و مشاهده روند بازسازی و نوسازی این خطوط ، این روند را مثبت اعلام کردند.

مدیر کل راه آهن شمال کشور گفت : راه اندازی خط ریلی ساری به بندرعباس با اختصاص یک ست قطار از سوی شرکت راه آهن شمال قابل اجرا است.

وی افزود : با راه اندازی این خط ریلی ، مسافران مقصد بندرعباس بدون توقف در ایستگاه های مسیر از ساری به سمت تهران و پس از آن با گذر از قم و اراک به جنوب کشور جا به جا می شوند.

مدیر کل راه آهن شمال کشور همچنین با اشاره به افزایش حجم مسافران مسیرهای کوتاه این خط ریلی ، اعلام کرد : هم اکنون سه قطار محلی از پل سفید به گرگان و بر عکس در خطوط راه آهن شمال کشور فعالیت می کنند.

وی از نیاز به افزایش دو قطار محلی دیگر در خطوط راه آهن شمال خبر داد و افزود : با تامین این دو رام قظار از سوی شرکت راه آهن شمال، این مشکل نیز رفع خواهد شد.

قطارهای محور شمال شامل قطارهای گرگان ـ تهران 1 و 2، قطارهای ساری ـ تهران و ساری- مشهد، قطارهای محلی فیروزکوه ـ تهران و ریل باس های 1 و 2 پل سفید - گرگان است که در مجموع روزانه پنج هزار نفر را جا به جا می کنند.

{jcomments off}