رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

راه آهن شمال برای راه اندازی خط ساری –بندرعباس اعلام آمادگی کرد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

راه آهن شمال برای راه اندازی خط ساری –بندرعباس اعلام آمادگی کرد

راه آهن شمال برای راه اندازی خط ساری –بندرعباس اعلام آمادگی کرد


مدیر کل راه آهن شمال کشور

راه آهن شمال برای راه اندازی خط ساری –بندرعباس اعلام آمادگی کرد

مدیر کل راه آهن شمال کشور از فراهم شدن بسترهای لازم برای راه اندازی خط ریلی جهت جا به جایی مسافر در مسیر ساری -بندرعباس خبر داد.

' یوسف گران پاشا ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از بازسازی و نوسازی مسیر 420 کیلومتری خطوط راه آهن شمال به عنوان یکی از بسترهای مورد نیاز برای راه اندازی خط ساری - بندرعباس نام برد و گفت : بازسازی این خط از سال 1374 آغاز شد و تاکنون 384 کیلومتر آن انجام شده است.

وی افزود : معاونان شرکت راه آهن کشور در بازدید های اخیرشان از خطوط راه آهن شمال و مشاهده روند بازسازی و نوسازی این خطوط ، این روند را مثبت اعلام کردند.

مدیر کل راه آهن شمال کشور گفت : راه اندازی خط ریلی ساری به بندرعباس با اختصاص یک ست قطار از سوی شرکت راه آهن شمال قابل اجرا است.

وی افزود : با راه اندازی این خط ریلی ، مسافران مقصد بندرعباس بدون توقف در ایستگاه های مسیر از ساری به سمت تهران و پس از آن با گذر از قم و اراک به جنوب کشور جا به جا می شوند.

مدیر کل راه آهن شمال کشور همچنین با اشاره به افزایش حجم مسافران مسیرهای کوتاه این خط ریلی ، اعلام کرد : هم اکنون سه قطار محلی از پل سفید به گرگان و بر عکس در خطوط راه آهن شمال کشور فعالیت می کنند.

وی از نیاز به افزایش دو قطار محلی دیگر در خطوط راه آهن شمال خبر داد و افزود : با تامین این دو رام قظار از سوی شرکت راه آهن شمال، این مشکل نیز رفع خواهد شد.

قطارهای محور شمال شامل قطارهای گرگان ـ تهران 1 و 2، قطارهای ساری ـ تهران و ساری- مشهد، قطارهای محلی فیروزکوه ـ تهران و ریل باس های 1 و 2 پل سفید - گرگان است که در مجموع روزانه پنج هزار نفر را جا به جا می کنند.