رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

راه انصراف از دریافت یارانه باز است/آماری از انصرافی‌های مازندران در دست نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

راه انصراف از دریافت یارانه باز است/آماری از انصرافی‌های مازندران در دست نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، موسی ابن قاسم‌ پیشه در جلسه هدفمندی یارانه‌ها در مازندران اظهار داشت: فرصت برای انصراف از یارانه همچنان وجود دارد.

وی تصریح کرد: کسانی که قصد انصراف از دریافت یارانه را دارند می‌توانند با وارد شدن به سایت رفاهی و با اعلام انصراف در این امر مهم دولت را کمک کنند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی مازندران با اشاره به برنامه‌ریزی دولت برای افزایش قیمت سوخت در کشور، خاطرنشان کرد: شرکت‌های پخش نسبت به ذخیره سازی مناسب در استان اقدام کنند.

وی بیان داشت: افزایش نرخ کرایه حمل و نقل باید مورد توجه قرار گیرد و نباید شاهد افزایش افسار گسیخته قیمت در استان باشیم.

این مسئول بیان داشت: کالاهای که تحت تاثیر قیمت سوخت افزایش پیدا می‌کنند باید بیشتر مورد توجه مسئولان ناظر باشد تا در حق مردم اجحاف نشود.

ابن قاسم‌پیشه با اعلام اینکه آمار دقیقی از کسانی که در مازندران از دریافت یارانه انصراف دادند در دست نیست، گفت: در کل کشور تنها دو میلیون و 400 هزار نفر از دریافت یارانه انصراف دادند.

محمدابراهیم یخکشی، عضو جلسه کارگروه هدفمندی یارانه‌ها نیز در این جلسه یکی از دلائل عدم انصراف مردم از دریافت یارانه‌ها را تعیین نکردن مهلت ثبت‌نام برای کسانی که بعد از مدتی نیاز به دریافت یارانه دارند.

وی در پایان متذکر شد: اگر دولت اعلام می‌کرد که در 6 ماه آینده کسانی که احساس می‌کنند به یارانه نیاز دارند می‌توانند ثبت‌نام کنند میزان انصراف دهندگان یارانه در کشور بیشتر می‌شد.