رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی برای پیشگیری از قاچاق کالا در گمرکات مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی برای پیشگیری از قاچاق کالا در گمرکات مازندران

مدیرکل گمرکات مازندران از راه اندازی سامانه جامع امورگمرکی با هدف شفاف سازی فعالیت تجاری خارجی ، پیشگیری ، مبارزه و برخورد با پدیده شوم قاچاق دراین استان خبر داد.

راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی برای پیشگیری از قاچاق کالا در گمرکات مازندران

ابوالقاسم یوسفی نژاد روز سه شنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در اداره کل گمرکات مازندران نوشهر گفت : این سامانه تمامی کالاهای داخلی و خارجی را که وارد بنادر این استان می شوند بدرستی رصد و شناسایی و تاثیر بسیار مهمی در بعد پیشگیری از ورود کالاهای قاچاق دارد.
وی ، تجهیز خودروهای سنگین کانتینردار به دستگاه جی پی اس ، راه اندازی سامانه تجارت فرامرزی در پاسگاه های ورودی استان ، شناسایی دارندگان کارت های بازرگانی اجاره ای ، نصب دوربین های مداربسته در گمرک های امیرآباد و نوشهر را از دیگر سیاست های اتخاذ شده در بعد پیشگیری از ورود کالاهای قاچاق به این استان بیان کرد.
وی افزود : مبارزه با وارد کنندگان کالاهای قاچاق یکی از برنامه های اولویت دار دولت از سه سال گذشته بوده و راه اندازی سامانه جامع امورگمرکی پس از 37 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می تواند مصداق روشنی از این اقدامات دولت تدبیر و امید باشد.
فرماندارنوشهر نیز در این نشست گفت : درحوزه ورود کالاهای قاچاق به جای برخورد با معلول باید علت یابی کرد تا بتوان بدرستی ریشه پیدایش این پدیده شوم را شناسایی نمود.
علی شادمان افزود : نوشهر شرائط خوبی برای جذب سرمایه گذاران با هدف فعالیت ایجاد واحدهای تولیدی ، گردشگری و صنعتی دارد منتهی باید موانع و مشکلات موجود برای سرمایه گذاری این دسته از افراد بویژه با پیشگیری از ورود کالاهای قاچاق به این منطقه و استان را حل کرد.
وی اظهارداشت : ورود 15 میلیارد دلار کالاهای قاچاق به کشور هرچند نسبت به سال های گذشته کاهش داشته است اما چنین پدیده ای خسارت سنگینی به اقتصاد کشور و درپی آن به صادر کنندگان و وارد کنندگان وارد خواهد کرد.
فرماندار نوشهر با ابراز رضایت از نحوه خدمات ادارات کل بنادر و گمرکات مازندران در این استان گفت : به نظر می رسد این نهاد ها در بعد پیشگیری ، مبارزه و برخورد با وارد کنندگان کالاهای قاچاق دراین شهرستان بدرستی عمل کرده اند.
همچنین دیگر مسئولان شرکت کننده در این جلسه از جمله ادارات صنعت ، معدن و تجارت ، بهداشت و درمان ، تعزیرات حکومتی ، ادارات آگاهی انتظامی و استاندارد با اشاره به بازدیدهای مختلف از جایگاه های توزیع سوخت و خودروهای حمل فرآورده های نفتی ، بازار عرضه ماهی ، واحدهای عرضه لوازم آرایشی ، طلا فروشی ها ، پوشاک فروشی ها و باشگاه های بدنسازی ، گزارشی از کشفیات کالاهای قاچاق مانند مشروبات الکلی ، طلاهای تقلبی ، لوازم آرایشی و مواد نیرو زا در نوشهر ارائه کردند.