جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

راه ارتباطی 20 روستای جویبار مسدود شد - نمایش محتوای خبر

 

 

راه ارتباطی 20 روستای جویبار مسدود شد

' رضا گنجی' روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برای روستاهای بخش مرکزی و گیلخواران واقع در قسمت شرقی شهرستان جویبار پس ازتخریب پل تاریخی سیکاپل در سال 1390 ، پل بتنی بعنوان راه فرعی و جایگزین برای دسترسی روستاییان به شهر جویبار ساخته شد .

وی ادامه داد : این پل بتنی قابلیت استفاده روستاییان برای استفاده از فصول گرم و بدون بارش سال را دارد و در فصل سردسال و زمان بارندگی غالبا مسدود و غیر قابل استفاده است .

فرماندار جویبار گفت:در بارندگی اخیر ارتفاع آب از سطح این پل به یک متر رسید و بیش از 10 هزار نفر جمعیت روستاهای اطراف قادر به استفاده ازاین راه نیستند.

گنجی ادامه داد: با تخریب این پل اهالی این روستاها مجبور به طی مسافت طولانی و گذر از مناطق مختلف برای رسیدن به شهربودند.

وی با اشاره به اینکه تا قبل از تخریب پل تاریخی سیکاپل تنها راه ارتباطی 20 روستای بخش شرقی جویبار با شهر به شمار می رفت ، گفت: درسال 1390 و با وقوع سیل و طغیان رودخانه بخشی ازاین پل تخریب شد .

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه ساخت پل بتنی کنار سیکاپل تنها 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، گفت:تاکنون هفت میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح هزینه شد .

وی ادامه داد :اتمام این طرح به 15 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد .

سیکاپل ، یکی از پل های دوره قاجاریه در شهرستان جویبار در استان مازندران است که در سال 1386 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

تا پیش از تخریب بخشی از این پل در سال1390 براثر بارندگی ، تنها محل گذر روستاییان همجوار به شهر جویبار بود