جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

راه‎اندازی پایگاه داده مازندران تا 4 ماه آینده/ مذاکره با سرمایه‎گذار داخلی برای ایجاد کسب و کار الکترونیک - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‎اندازی پایگاه داده مازندران تا 4 ماه آینده/ مذاکره با سرمایه‎گذار داخلی برای ایجاد کسب و کار الکترونیک

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران از راه‎اندازی database (پایگاه داده) مازندران تا پایان نیمه نخست سال‌جاری خبر داد و گفت: در راستای کسب و کار الکترونیک و تولید محتوا نیز با یکی از شرکت‎های داخلی مذاکرات خوبی انجام شده است.

راه‎اندازی پایگاه داده مازندران تا 4 ماه آینده/ مذاکره با سرمایه‎گذار داخلی برای ایجاد کسب و کار الکترونیک

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، یدالله طهماسبی شنبه‌شب در اختتامیه هشتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک که در خیابان فرهنگ ساری برگزار شد، اظهار کرد: مازندران از نظر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات پس از تهران در رتبه دوم قرار دارد و پهنای ورودی اینترنت 130 گیگ است که 30 گیگ آن در حال استفاده است.

وی افزود: بیش از 3 میلیون نفر کاربر اینترنت و یک‌میلیون و 700 هزار نفر نیز کاربر تلفن هوشمند در مازندران داریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران با درخواست از شرکت‌های خصوصی، نیمه‎خصوصی و دولتی برای استفاده از زیرساخت‌ها در بخش تولید محتوا و کسب و کار الکترونیک، گفت: در دنیا 60 درصد شبکه و 40 درصد از نرم‎افزار استفاده می‎شود، اما در ایران 80 درصد شبکه و 20 درصد محتوا است.

این مسؤول با بیان اینکه 13 درصد دانشجویان مازندران در رشته IT مشغول تحصیل هستند، افزود: برای توانمندسازی، ایجاد اشتغال و کسب و کار الکترونیک در مازندران که مورد تأکید استاندار است، مذاکره‎ای با یکی از سرمایه‎گذاران داخلی در بخش خصوصی داشتیم تا این نوع کسب و کارها به‌ویژه در کشاورزی، گردشگری، شهر هوشمند و استان هوشمند استفاده شود.

طهماسبی ادامه داد: مذاکرات خوبی در این زمینه داشتیم و تا سه هفته آینده، اگر بسته استانی را در اختیار مازندران قرار بدهند، تیم استانی را تشکیل می‎دهیم، زیرا ظرفیت خوبی در بخش IT داریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران در حاشیه همایش در پاسخ به سؤال فارس درباره اینکه چند درصد روستاهای مازندران زیر پوشش اینترنت پُرسرعت قرار دارند، گفت: این میزان در حال حاضر 76 درصد است، تا پایان 6 ماهه نخست سال‎جاری نیز یک‎هزار و 529 روستای مازندران دارای اینترنت وایفای با سرعت دست‎کم 512KB و تا پایان سال‎جاری نیز همه روستاهای مازندران متصل به اینترنت می‎شوند.

وی در پایان گفت: database (مرکز داده) استان مازندران نیز تا پایان 6 ماهه نخست سال‌جاری افتتاح می‎شود.