سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

راه‌های مواصلاتی مازندران نیازمند توجه جدی است - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌های مواصلاتی مازندران نیازمند توجه جدی است

وزیر راه و شهرسازی گفت: مازندران از استان‌های پر ترافیک کشور است که باید به راه‌های مواصلاتی این منطقه توجه جدی شود.

راه‌های مواصلاتی مازندران نیازمند توجه جدی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، ظهر امروز وزیر راه و شهرسازی از پروژه نخستین تقاطع غیرهم‌سطح شهرداری قائم‌شهر بازدید کرد.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از پروژه تقاطع غیرهم‌سطح الغدیر اظهار کرد: مازندران از شهرهای پر ترافیک کشور است که باید به راه‌های مواصلاتی این منطقه توجه جدی شود.

عباس آخوندی با اشاره به اینکه تاکنون 72 کیلومتر از تکمیل و تعریض محور فیروزکوه به سمت قائم‌شهر انجام شده است، افزود: تعریض و بهسازی 12 کیلومتر دیگر از این پروژه باقی مانده است که با توجه به تخصیص بودجه مورد نیاز،تا پایان امسال این پروژه به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های تقاطع غیرمسطح الغدیر، تقاطع غیرهم‌سطح سه راه شهید مهدوی و تقاطع میدان جانبازان در دستور کار قرار می‌گیرد، افزود: با در نظر گرفتن اعتبار لازم، این پروژه‌ها با تفکیک اهمیت در دستور کار قرار می‌گیرند.

به گزارش فارس؛ عملیات ساخت نخستین تقاطع غیرهم‌سطح شبدری شمال کشور در سه راهی سوادکوه معروف به سه راه الغدیر سال 1391 در قائم‌شهر آغاز به کار کرد.

همچنین برای اجرای تقاطع غیرهم‌سطح الغدیر بیش از 30 هزار مترمربع تملک اراضی و رفع معارض انجام شده است و اعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال برای تملک این املاک غرامت پرداخت شد و بالغ بر 90 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه صرف شده است