جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

راه‌اندازی گنجینه دفاع مقدس در مزار شهدای گمنام - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی گنجینه دفاع مقدس در مزار شهدای گمنام

به گزارش خبرگزاری فارس از نکا،احمد زلیکانی صبح امروز در مراسم بزرگداشت آزادسازی سوسنگرد در جوار شهدای گمنام نکا اظهار داشت: آنچه در طول 8 سال دفاع مقدس اتفاق افتاد دلاورمردی رزمندگان، شجاعت و ایستادگی‌شان در برابر دشمن بوده است.

این راوی دفاع مقدس ادامه داد: آزادسازی سوسنگرد همچون آزادسازی خرمشهر تنها فتح یک شهر نبود بلکه رزمندگان ایران اسلامی را نجات دادند و در این نبرد بیش از یک‌هزار نفر از نیروها و رزمندگان ما به شهادت رسیدند.

وی گفت: از 24 شهید مازندرانی در آزادسازی سوسنگرد سهم نکا یک شهید بوده است و شهید «صفرعلی علی‌نژاد» در سوسنگرد به شهادت رسید که نام و یادش را گرامی می‌داریم.

زلیکانی با تاکید بر محور ولایتمداری در جامعه افزود: آنچه امروز دشمن را بیش از گذشته ناامید کرده است، ولایتمداری مردم و ایستادگی در برابر تهدیدها است.

وی با اشاره به فضای موجود در بوستان شهدای گمنام نکا یادآور شد: در این فضای متبرک دو شهید گمنام 19 و 24 ساله مدفون هستند که بعد از گذشت 25 سال به این مکان آمده‌اند و باعث نورانیت شهر و دیار ما شدند.

زلیکانی خاطرنشان کرد: این مکان مقدس با ایجاد ماکت‌های مصنوعی از منطقه جنگی،جوانان را با فضای معنوی راهیان نور آشنا می‌کند.

این یادگار 8 سال دفاع مقدس ادامه داد: گنجینه دفاع مقدس نیز در جوار بارگاه شهدای گمنام در این مکان دایر است.

این راوی دفاع مقدس ادامه داد: پوتین،چفیه،قمقمه،نارنجک و بسیاری از وسایل شهدا در این مکان به نمایش درآمده که حتی خون شهدای ما هنوز بر این چفیه‌ها باقی مانده است.

وی گفت: تداوم راه شهدا با حضور در مزار شهدا،توجه به وصایای شهدا، عمل به آن میسر است که باید با ولایت‌پذیری و ولایتمداری در این راستا گام برداریم.