جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

راه‌اندازی فرودگاه حمل و نقل بار و کالا در بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی فرودگاه حمل و نقل بار و کالا در بابل

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از مطالعه، سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی فرودگاه حمل و نقل بار و کالا با هواپیمای کوچک و سبک توسط بخش خصوصی در این شهرستان خبر داد.

راه‌اندازی فرودگاه حمل و نقل بار و کالا در بابل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حسین نیازآذری جمعه‌شب در بازدید از نمایشگاه تخصصی صنعت طیور، دام، شیلات، آبزیان و صنایع وابسته شهرستان بابل با بر گسترش فعالیت‌های نمایشگاهی در این شهر تاکید کرد و افزود: تولید کشاورزی باید قابلیت صنعتی و صادراتی پیدا کند.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی را یکی از راه‌های افزایش توان صادراتی و محلی برای تبادل تجارب و مشتری‌یابی دانست و تاکید کرد: شهرستان بابل چون هاب ارتباطی شمال کشور است قابلیت نمایشگاه‌های تخصصی را دارد و به همین منظور از مسؤولان خواست برای تاسیس سایت نمایشگاه همکاری کنند.

نیازآذری با تاکید اینکه برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی باید در بابل گسترش یابد خاطر نشان کرد: بابل قطب تجاری شمال کشور است و برگزاری نمایشگاه از الزامات فعالیت‌های تجاری است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی توجه به تولیدات صادرات محور و صنعتی را از ضروریات اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: با توجه به بازار هدفی که در کشورهای حاشیه دریای خزر قرار دارد تولیدکنندگان باید به‌فکر استانداردهای صادراتی باشند.

عضو سابق کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: بابل در بخش تولیدات دام و طیور دارای مزیت مثبت و تراز تولیدی این شهرستان کیفیت صادراتی دارد و سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی را قابل حمایت است.

وی تسهیل در امر صادرات را یکی از راهبردهای تجاری و اقتصادی شهرستان بابل عنوان کرد و گفت: اتاق بازرگانی، نمایندگی گمرک نیز در بابل باید ایجاد شود تا فضای کسب و کار تقویت شود.

نیازآذری با اشاره به باراندازهای تاریخی در بابل و مزیت ارتباطی این شهرستان برای دسترسی آسان به بنادر، راه‌آهن، جاده‌های شریانی و ترانزیتی کشور ایجاد پایانه‌های کالا و خدمات را ضروری اعلام کرد و خواستار سرمایه‌گذاری در این بخش شد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از مطالعه، سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی فرودگاه حمل و نقل، بار وکالا با هواپیمای کوچک و سبک توسط بخش خصوصی در این شهرستان خبر داد و گفت: عزم مسؤولان بابل برای تبدیل بابل به دالان ارتباطی شمال کشور جزم شده است.