جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

راه‌اندازی سایت جدید بازیافت زباله در فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی سایت جدید بازیافت زباله در فریدونکنار

شهردار فریدونکنار با اشاره به اینکه با اختصاص بودجه با فناوری جدید می‌توان زباله‌های شهرستان را سامان‌دهی کرد، گفت: سایت جدید بازیافت زباله در فریدونکنار راه‌اندازی می‌شود.

راه‌اندازی سایت جدید بازیافت زباله در فریدونکنار

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار این شهرستان ساحلی از شمال به دریای خزر، از شرق به بابلسر، از غرب به شهرستان محمودآباد و از جنوب به شهرستان آمل محدود است.

فریدونکنار با دو بخش به مساحت حدود 100 کیلومتر مربع و جمعیت بالای 65 هزار نفر و داشتن 23 روستا و مجاورت با شهرک‌های اقماری معروفی چون خزرشهر، دریاکنار، دریاسر و فرزادشهر و به واسطه قرارگیری در مسیر شاهراه شرق به غرب مازندران و ظرفیت‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری حائز اهمیت بوده و ساحل فریدونکنار همه ساله پذیرای تعدادی از هموطنان است.

شهردار فریدونکنار در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فریدونکناز گفت: یکی از مشکلات اساسی شهرهای جلگه‌ای و ساحلی مازندران موضوع دفن زباله و پسماندها است که شهرستان فریدونکنار نیز از این مسئله مستثنی نیست.

علی خان‌بابایی اظهار کرد: در حال حاضر محل دپوی زباله شهری در محدوده حریم مصوب شهر با کاربری تفریحی ـ توریستی ـ گردشگری قرار گرفته که این مسئله موجب بروز مسائل بهداشتی و زیست‌محیطی زیادی اعم از بیماری‌های ناشی از دپوی زباله، آلودگی آب‌های زیرزمینی، ایجاد بوی نامطبوع و زننده، از بین رفتن مناطق ساحلی توریست‌پذیر و نارضایتی بسیار شهروندان و مسافران شده است.

وی بیان کرد: شهرستان فریدونکنار از وسعت کمی برخوردار بوده و از شمال به دریا و از جنوب به زمین‌های کشاورزی با درجه کیفیت بالا و تالاب بین‌المللی که زیستگاه پرندگان مهاجر در زمستان است محصور شده، مکان جدیدی برای دپوی زباله و پسماند نمی‌توان در نظر گرفت.

شهردار فریدونکنار خاطر نشان کرد: برای رفع مشکل زباله با اختصاص بودجه با فناوری جدید برای شهرستان که میزان تولید زباله آن در روز 70 است، سایت جدید ایجاد کرد تا با بازیافت زباله و حل مشکل شیرابه از تخریب محیط زیست و نارضایتی شهروندان و مسافران جلوگیری شود.

خان‌بابایی با اشاره به اینکه با اختصاص بودجه با فناوری جدید می‌توان زباله‌های شهرستان را سامان‌دهی کرد، گفت: سایت جدید بازیافت زباله در فریدونکنار راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: با ایجاد سایت وسیع‌تر و با تجمیع زباله شهرستان‌های آمل، محمودآباد، فریدونکنار و بابلسر که بالای 500 تن زباله در روز دارند حمایت‌های دولت و توانمندی‌های استان و شهرها مشکل زباله شهرستان‌های مرکزی استان برطرف می‌شود.