جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

راه‌اندازی دومین آزمایشگاه هسته‌ای دانش‌آموزی خاورمیانه در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی دومین آزمایشگاه هسته‌ای دانش‌آموزی خاورمیانه در مازندران

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران از راه‌اندازی دومین آزمایشگاه پلاسمای هسته‌ای دانش‌آموزی خاورمیانه در این استان خبر داد.

راه‌اندازی دومین آزمایشگاه هسته‌ای دانش‌آموزی خاورمیانه در مازندران

اسفندیار نظری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان چالوس با اعلام اینکه دومین آزمایشگاه پلاسمای هسته‌ای دانش‌آموزی خاورمیانه در شهرستان نکا دایر می‌شود، گفت: تلاش و راه‌اندازی این آزمایشگاه پلاسمای هسته‌ای علمی تحقیقاتی از اقدامات ارزشمند در توسعه علمی و توسعه همه‌جانبه محسوب می‌شود.

وی با اشاره  به روند رو به رشد علوم نوین به‌ویژه انرژی هسته‌ای در کشور، اظهار کرد: با توجه به فرصت مبادلات علمی هسته‌ای با دنیا این طرح می‌تواند آغاز خوبی در راستای توسعه این فن‌آوری ارزشمند در بخش دانش‌آموزی، دانشجویی و تحقیقاتی استان به‌شمار آید.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر اینکه این آزمایشگاه با هدف ترویج علم پلاسما و هسته‌ای و نخبه‌پروری تأسیس شده است، افزود: آزمایشگاه پلاسمای هسته‌ای که زیر نظر سازمان انرژی اتمی کشور بوده و تمام دستگاه‌های آن ساخت کشور ایران است.

نظری با بیان اینکه پلاسما حالت چهارم ماده است، گفت: با توجه به میان‌رشته‌ای بودن و کاربردهای بسیار زیاد پلاسما در تمامی صنایع همه کشورهای پیشرفته به‌سمت این علم و تکنولوژی در حرکت هستند و آینده بشر بدون وجود این علم غیر ممکن خواهد بود.

به گزارش فارس آزمایشگاه پلاسما کردکوی نخستین آزمایشگاه پلاسما دانش‌آموزی کشور و خاورمیانه است.