جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

راه‌اندازی دبیرخانه بین‌المللی جشنواره بهار نارنج بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی دبیرخانه بین‌المللی جشنواره بهار نارنج بابل

شهردار بابل از راه‌اندازی دبیرخانه بین‌المللی و فعال جشنواره ملی بهار نارنج بابل خبر داد.

راه‌اندازی دبیرخانه بین‌المللی جشنواره بهار نارنج بابل

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، حسین بیژنی امشب در حاشیه ششمین جشنواره ملی بهار نارنج بابل در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هر ساله گروهی که مسؤولیت اجرایی برگزاری این جشنواره را به عهده می‌گیرند وظیفه دارند اقدامات رو به جلویی را در پیش بگیرند.

وی از برقراری نظم، امنیت و استقبال چشمگیرتر مردم از این جشنواره خبر داد و افزود: امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق، شناخت آسیب‌های گذشته و حال و ایجاد امکانات فرارو در سال‌های آینده، این جشنواره را به سوی ترویج فرهنگ بهار نارنجی در سطح کشور و حتی بین‌المللی سوق دهیم.

شهردار بابل با اشاره به اینکه هنوز نتوانستیم به شکل کامل به اهداف جشنواره ملی دست یابیم، افزود: زمانی که که بتوانیم به این مهم دست یابیم و تعریف مناسبی از دستیابی به اهداف جشنواره ملی داشته باشیم می‌توان برای بین‌المللی برنامه‌ریزی کرد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: می‌توان با وجود سیستم‌های مجازی و رسانه‌ها برای ایرانیان مقیم کشورهای دیگر نیز برنامه‌ریزی داشت تا استان، منطقه، بابل و فرهنگ بهار نارنج را ترویج کرد.

بیژنی یادآور شد: همان‌گونه که برای ترویج فرهنگ بهار نارنج سفیرانی را به استان‌های دیگر اعزام کردیم با برنامه‌ریزی مدون می‌توان سفیرانی را برای کشورهای دیگر نیز اعزام کرد.

وی از راه‌اندازی دبیرخانه بین‌المللی و فعال جشنواره ملی بهار نارنج بابل در شهرداری خبر داد و بیان کرد: با فعال شدن این جشنواره اسناد و مدارک مکتوب گردهمایی و از نظر فنی بازپروری شده و در اختیار مردم و متخصصان قرار می‌گیرد.

شهردار بابل با اشاره به اینکه زمانی می‌توان به محتوی فرهنگی پی ببریم که اسناد مدون در دسترس باشد، ادامه داد: درصدد ارتقا سطح فرهنگ عمومی در راستای شعار سال مقام معظم رهبری هستیم.

این مسؤول با بیان اینکه باید بابل پایلوت توجه به فرهنگ زیست‌محیطی و منابع طبیعی در کشور شود، اضافه کرد: باید در زمینه بسته‌بندی و معرفی مشتقات بهار نارنج اهتمام ویژه داشت.

بیژنی با اشاره به اینکه در مازندران به فرهنگ بومی و اقلیمی اهمیت خاصی نمی‌دهند، گفت: باید در کنار توجه به فرهنگ علمی و تاریخی به فرهنگ بومی و اقلیمی نیز توجه ویژه شود.